21. ledna 2018 • 23:10

PSG bez Neymara padlo s Lyonem, zranil se i Mbappé. Rozhodla Depayova paráda

Sestřih finále LM: Real Madrid - Liverpool 3:1. Rozhodly minely brankáře Kariuse Sestřih finále LM: Real Madrid - Liverpool 3:1. Rozhodly minely brankáře Kariuse
Bohemians - Sparta: Na hřiště jde Lafata! Posledních 10 minut velkého kanonýra Bohemians - Sparta: Na hřiště jde Lafata! Posledních 10 minut velkého kanonýra

Gólem ve čtvrté minutě nastavení rozhodli fotbalisté Lyonu v 22. kole francouzské ligy o vítězství 2:1 nad vedoucím Paris St. Germain. Zásluhou pozdní trefy Memphise Depaye se posunuli na druhé místo tabulky a na PSG, které se muselo obejít bez zraněného Brazilce Neymara, ztrácejí osm bodů.

Už ve druhé minutě se dostal do vedení domácí Olympique, když Fekir svůj přímý kop nasměroval rovnou do branky. Čtyřiadvacetiletý útočník v této sezoně už třikrát využil tuto standardní situaci. PSG inkasoval nejrychlejší gól od května 2007, tehdy o výhře Nice rozhodl už v první minutě Marama Vahirua.

Další nepříjemný okamžik pro hosty přišel v 36. minutě, když musel kvůli zranění opustit hřiště mladý produktivní útočník Kylian Mbappé. Přesto Pařížané dokázali ještě před pauzou vyrovnat, když se po spolupráci dvou beků prosadil parádní ranou z voleje Kurzawa.

Hostům situaci zkomplikoval v 57. minutě Alves. Za faul na Ndombélého mu chtěl rozhodčí dát žlutou kartu, po následných protestech brazilského obránce ale vytáhl rovnou červenou. Přesilovku mohl využít Díaz, proti jeho střele ale reflexivně zasáhl Areola. Ve čtvrté minutě nastavení už ale francouzský gólman nestačil na Depayovu střelu zpoza vápna. Lyon z posledních sedmi zápasů získal 19 bodů.

Monako prodloužilo sérii bez porážky na sedm zápasů a zdolalo Mety 3:1 zásluhou Jorgeho, Ghezzala a Ronyho Lopese. Za hosty, kteří před dnešním utkáním pětkrát po sobě bodovali, skóroval pouze Niane. Nice potvrdilo vzrůstající formu a porazilo 1:0 St. Etienne.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H