7. října 2018 • 23:17

Čtyři góly za 13 minut! Mbappé rostřílel Lyon, PSG má nový rekord

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Vycházející superstar světového fotbalu Kylian Mbappé se ve francouzské lize blýskl čtyřmi góly v rozpětí pouhých 13 minut. Pomohl tak Paris St. Germain k jasné výhře 5:0 nad Lyonem. PSG tak vyhrál i devátý zápas sezony a vytvořil nový rekord soutěže.

Devatenáctiletý Mbappé byl u všeho podstatného. V 8. minutě vybojoval penaltu, ze které otevřel skóre Neymar. Následně šel pařížský celek do deseti po ostrém faulu Kimpembeho. Ale ještě do poločasu opět srovnal síly Mbappé, na němž se vyfauloval Tousart.

Druhá půle se změnila v Mbappého show. Mladý Francouz se nejprve trefil střelou, která se odrazila od obou tyčí, než skončila v brance. O pět minut později zužitkoval Marquinhosovu přihrávku před prázdnou branku a následně po úniku zkompletoval hattrick za osm minut. V roce 2005 dal ale rychlejší hattrick Matt Moussilou, a to už za pět minut v dresu Lille.

Mbappému nicméně druhý ligový hattrick kariéry nestačil a přidal ještě čtvrtý gól. Čtyřmi góly za 13 minut dal vzpomenout na mimořádný výkon Roberta Lewandowského z Bayernu Mnichov, který před třemi roky stihl v německé lize dokonce pět branek za devět minut.

V tomto kalendářním roce je Mbappé už třetím čtyřgólovým střelcem v Ligue 1. V březnu se to podařilo Alassaneovi Pléaovi z Nice, v lednu pak Mbappého spoluhráči Neymarovi. Nyní se Mbappé a Neymar dělí o vedení v tabulce střelců s osmi zásahy.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.