Koubek živil dlouho naději na úspěch proti PSG. Lídr ligy přesto jasně vyhrál

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Český brankář Tomáš Koubek dlouho držel šance fotbalistů Rennes na nečekaný bodový zisk ze stadionu favorizovaného Paris St. Germain, hosté však po kolapsu v závěrečné půlhodině nakonec lídrovi francouzské ligy podlehli vysoko 1:4. Obhájci titulu mají v čele tabulky třináctibodový náskok před Lille, Rennes zůstalo desáté.

Koubek poprvé inkasoval v osmé minutě po Cavaniho hlavičce. Krátce nato český gólman při vyběhnutí daleko za vápno minul míč, avšak Mbappého pomalou střelu do prázdné branky stačil zachytit stoper Gelin. V 29. minutě hosté vyrovnali, když Niang poslal míč do Buffonovy sítě efektní patičkou.

Hráči Rennes pak odolávali tlaku PSG až do 61. minuty, kdy Di María s přehledem proměnil sólový únik. Nedorozumění hostů při rozehrávce pak potrestal 18. gólem v sezoně nejlepší ligový střelec Mbappé a rozloženou obranu pokořil ještě jednou Cavani. Tým Rennes získal z posledních tří kol jediný bod.

1. Paris SG 38 29 4 5 105:35 91
2. Lille 38 22 9 7 68:33 75
3. Lyon 38 21 9 8 70:47 72
4. St. Etienne 38 19 9 10 59:41 66
5. Marseille 38 18 7 13 60:52 61
6. Montpellier 38 15 14 9 53:42 59
7. Nice 38 15 11 12 30:35 56
8. Reims 38 13 16 9 39:42 55