PSG má titul! Pomohla remíza Lille, pak Mbappé hattrickem sestřelil Monako

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Paris Saint-Germain obhájili prvenství ve francouzské lize. Osmý mistrovský titul jim zajistila už odpolední bezbranková remíza druhého Lille v utkání 33. kola na hřišti Toulouse. Svěřenci německého trenére Thomase Tuchela ligové prvenství zpečetili ve večerním duelu výhrou 3:1 nad Monakem.

Hráči PSG si už mohli zajistit ligový triumf v kterémkoli ze svých tří předchozích zápasů, ale získali v nich jen bod. Dnes ale titul rázně potvrdili jasnou výhrou, o niž se hattrickem zasloužil bývalý hráč Monaka Kylian Mbappé. Nejlepší střelec soutěže se trefil v 15., 38. a 56. minutě a zaokrouhlil počet svých branek v sezoně na třicet. Za hosty snížil deset minut před koncem Alexandr Golovin.

Pařížané nastoupili do utkání ve speciálních dresech, jimiž chtěli poděkovat hasičům za jejich zásah při pondělním požáru katedrály Notre-Dame. Její siluetu měli hráči vyvedenou na přední straně dresu na místě sponzora a nápis "Notre-Dame" měl také každý hráč na zádech místo jmenovky.

Kylian Mbappé nastřílel Monaku hattrick a zpříjemnil fotbalistům PSG oslavy mistrovského titulu

Slavnostní atmosféru podpořil návrat nejdražšího fotbalisty světa Neymara po zranění. Brazilský útočník, jenž kvůli zranění nohy nehrál od konce ledna, nastoupil do druhého poločasu. V průběhu druhé půle se na trávníku objevil také další navrátilec po zranění Edinson Cavani .

PSG získal šestý titul za posledních sedm let, jeho nadvládu překazilo pouze v roce 2017 právě Monako. Pařížané získali po vítězství v národním Superpoháru druhou trofej v sezoně. Další mohou přidat v sobotním finále Francouzského poháru proti Rennes, za které chytá český brankář Tomáš Koubek . PSG letos naopak znovu neuspěl v Lize mistrů, z níž vypadl po velkém obratu v osmifinále s Manchesterem United.

Druhý tým tabulky Lille se proti Toulouse střelecky prosadil po hodině hry, Mendesův gól byl ale po konzultaci s videorozhodčím odvolán pro předchozí hru rukou. Lille tak ztrácí na čelo pět kol před koncem nedostižných 19 bodů.