Rennes už bez Koubka slaví pomstu, v lize udolalo hvězdy z PSG

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Obhájci titulu ve francouzské lize Paris Saint-Germain utrpěli první porážku v sezoně už ve 2. kole. Hvězdný tým trenéra Thomase Tuchela dnes podlehl 1:2 na hřišti Rennes, jemuž se tak dokonale povedla odveta za prohru v domácím Superpoháru.

Úřadující vítězové národního poháru před dvěma týdny podlehli 1:2 ligovému šampionovi PSG v zápase, který byl poslední v Rennes pro brankáře Tomáše Koubka před přestupem do Augsburgu.

Stejně jako v Šen-čenu dnes nevyhrál tým, který jako první skóroval. Hosty poslal do vedení ve 36. minutě Edinson Cavani, jenž využil chybné rozehrávky Rennes. Domácí ale do přestávky vyrovnali díky M'Baye Niangovi a tři minuty po pauze vstřelil hlavou vítězný gól Romain del Castillo. Rennes, které v dubnu v pohárovém finále porazilo Pařížany na penalty, poté ještě trefilo tyč.

V sestavě PSG chyběl stejně jako v prvním ligovém duelu Brazilec Neymar, jenž má údajně namířeno zpět do Španělska, kde podle spekulací jedná o návratu s Barcelonou či přestupu do Realu Madrid.

Rennes je po dvou kolech bodově stoprocentní společně s Nice a Lyonem, úřadující mistr je s třemi body osmý.

1. Paris SG 27 22 2 3 75:24 68
2. Marseille 28 16 8 4 41:29 56
3. Rennais 28 15 5 8 38:24 50
4. Lille 28 15 4 9 35:27 49
5. Reims 28 10 11 7 26:21 41
6. Nice 28 11 8 9 41:38 41
7. Lyon 28 11 7 10 42:27 40
8. Montpellier 28 11 7 10 35:34 40