28. února 2023 • 12:45

Francouzský fotbal bez šéfa. Rezignoval po obvinění z obtěžování a šikany

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Němeček o finále EURO 96: Kdybych tam šel i já či Kubík, třeba bychom vyhráli
Sen? Sundat Slavii, překonat rekord. Jak žijí americké fotbalistky v Česku?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Předseda Francouzské fotbalové federace Noël Le Graët, který je podezřelý ze sexuálního obtěžování a šikany, rezignoval na funkci. Oznámila to dnes federace. Jednaosmdesátiletého funkcionáře už v lednu výkonný výbor na mimořádném zasedání suspendoval. V čele federace ho dočasně nahradil místopředseda Philippe Diallo.Le Graëta obvinila z dlouholetého sexuálního obtěžování hráčská agentka Sonia Souidová. V lednovém rozhovoru pro deník L'Équipe uvedla, že jí opakovaně dělal neslušné návrhy v letech 2013 až 2017. Pařížské státní zastupitelství ho následně začalo vyšetřovat.

Podobné obvinění vůči Le Graëtovi se objevilo již dříve. Francouzská ministryně sportu Amélie Oudéaová-Castéraová loni nařídila vládní audit poté, co média přišla s informacemi, že zaměstnanci svazu čelili zastrašování, vyhrožování a sexuálnímu obtěžování i ze strany předsedy.

Začátkem tohoto měsíce vyšetřování dospělo k závěru, že Le Graët již není způsobilý k řízení a reprezentaci sportu ve Francii a upozornilo na jeho nevhodné chování k ženám. Le Graët jakoukoli vinu odmítl.

V čele svazu byl od roku 2011, jeho mandát měl vypršet na konci příštího roku. Terčem kritiky byl i kvůli nedávným neuctivým výrokům o Zinédinu Zidanovi. Krátce před odstoupením se dohodl na prodloužení smlouvy s reprezentačním trenérem Didierem Deschampsem do roku 2026.

Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Zemřel PeléFotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud