Fair play! Italský tým dostal komický gól, soupeř ho nechal srovnat | iSport.cz
18. března 2014 • 12:00

Fair play! Italský tým dostal komický gól, soupeř ho nechal srovnat

Autor: jam
Italské týmy v nižší soutěži ukázaly smysl pro fair play
TOP VIDEA
Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth? Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth?
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Duch fair play nevymizel, alespoň ne v nižší italské soutěži. Soupeři v tamější Serii D, páté nejvyšší soutěži, se předháněli ve zdvořilosti tak intenzivně, až z toho byly dva komické góly. Vše se odehrálo v utkání amatérských celků Fersina Perginese - Dro Calcio.Začalo to nevinně. Jeden z hráčů hostí zůstal po jednom ze soubojů ležet na hřišti, domácí proto férově zakopli míč do autu. Hosté jim pak míč sportovně vraceli, jenže přihráli domácímu brankáři, který chtěl balon chytit. To se mu ale na hrbolatém hřišti nepovedlo a míč propadl do brány. Musel se červenat, ale svému týmu neuškodil.

VIDEO | Férové gesto v italském fotbale

Hosté totiž hned pochopili, že z takového gólu nemohou mít radost, a tak hned po rozehrání nechali útočníka domácích bez obtíží projít jejich polovinu, aby vyrovnal. Někdo mohl být takovým jednáním udiven, ale hosté ukázali charakter.

Tohle vše se seběhlo za bezbrankového stavu. I po těchto eskapádách byl stav nerozhodný (1:1) a body se nakonec po remíze 3:3 opravdu dělily.

 
8. kolo
Články odjinud


Články odjinud