Juventus po dlouhé době ztratil, AS Řím deklasoval Palermo

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Interu Milán porazili v 26. kole italské ligy Sampdorii Janov 3:1 a posunuli se na čtvrté místo tabulky o bod před AS Řím, který má k dobru nedělní utkání s Palermem. Sampdoria z posledních osmi zápasů získala pouhé dva body a nachází se těsně nad sestupovým pásmem. Fiorentina zvítězila na stadionu Atalanty Bergamo 3:2. Tým z Florencie se na rozdíl čtyř bodů přiblížil druhé Neapoli, kterou ještě čeká pondělní utkání proti AC Milán. Výhrou se může dostat do čela, protože Juventus jen remizoval 0:0 v Bologni.

Janovský celek začal aktivněji, jenže v 23. minutě hráči Interu poprvé ohrozili gólmana Viviana a hned z toho byl gól. Poprvé od prosince 2014 se za Nerazzuri v lize prosadil italský fotbalista, a to obránce D'Ambrosio.

V druhém poločase už měli domácí hráči utkání ve svých rukou a tříbodový zisk stvrdili dalšími dvěma góly, o které se postarali stoper Miranda a jeden ze dvou nejlepších střelců minulé sezony Serie A Icardi. V nastavení už pouze zkorigoval výsledek Quagliarella.

Branky v Bergamu padaly až po přestávce. Skóre otevřel prvním gólem v sezoně hostující Matías Fernández po přesném centru Tella. Sám Tello se prosadil v 81. minutě, kdy po rychlém protiútoku nadvakrát překonal Sportiella.

Fiorentina si však závěr utkání zkomplikovala. Jen tři minuty po Tellově gólu se po rohu podařilo snížit Contimu. Dvoubrankový náskok sice hostům o chvíli později vrátil Kalinič, jenže ani tentokrát ho Fiorentina neudržela. V nastaveném čase ještě snížil Pinilla.

Čtvrtý tým tabulky AS Řím deklasoval 5:0 Palermo a vyhrál pátý ligový zápas za sebou. Hvězdou večera byl útočník Edin Džeko, který se dvakrát trefil sám a další dva góly připravil asistencemi.

Poprvé od 10. ledna zvítězilo sedmé Sassuolo, které vyhrálo nad Empoli také 3:2. Hrdinou utkání byl francouzský útočník Gregoire Defrel, který o vítězství rozhodl dvěma góly během pěti minut po přestávce. Sassuolo se alespoň do utkání Lazia ve Frosinone vrátilo na sedmé místo Serie A.

Osmatřicetiletý útočník Udine Antonio Di Natale neproměnil v 90. minutě utkání na hřišti Janova pokutový kop a jeho tým v severoitalském městě prohrál 1:2. Di Natale nevyužil tři ze čtyř posledních penalt, které zahrával.

Juventus „konečně“ ztratil

Vítězná šňůra fotbalistů Juventusu v italské lize po sérii 15 zápasů skončila. Turínští hráči uhráli v dnešní předehrávce 26. kola v Boloni jen bezbrankovou remízu a mohou přijít o první místo v tabulce. V čele soutěže mají nyní dvoubodový náskok před Neapolí, která hraje s AC Milán až v pondělí.

Juventus v lize naposledy prohrál na konci října v 10. kole na hřišti Sassuola. Pak ale i zásluhou vynikající obrany zahájil vítězné tažení, během něhož klub inkasoval jen šest gólů. Čisté konto uhájil brankář Buffon i dnes, jeho spoluhráči se však proti nováčkovi první ligy střelecky také nedokázali prosadit.

Hosté si sice vytvořili územní převahu, naráželi ale na soustředěnou obranu domácích, kteří se spoléhali na rychlé protiútoky. Ani jeden tým se však do nebezpečných akcí nedostal.

Italská fotbalová liga - 26. kolo:

Boloňa - Juventus Turín 0:0

Hellas Verona - Chievo 3:1
Branky: 29. Toni, 57. Pazzini, 90.+5 Ionita - 71. Pellissier z pen.

Inter Milán - Sampdoria Janov 3:1
Branky: 23. D'Ambrosio, 57. Miranda, 73. Icardi - 90.+2 Quagliarella.

Bergamo - Fiorentina 2:3
Branky: 84. Conti, 90.+1 Pinilla - 67. Matías Fernández, 81. Tello, 87. Kalinič

FC Janov - Udine 2:1
Branky: 57. Cerci z pen., 70. Laxalt - 33. Ali Adnan

FC Turín - Carpi 0:0, Sassuolo - Empoli 3:2
Branky: 48. a 50. Defrel, 41. Berardi - 36. Zielinski, 70. Maccarone z pen.

Frosinone - Lazio Řím 0:0

AS Řím - Palermo 5:0
Branky:
30. a 89. Džeko, 60. a 62. Salah, 52. Keita)

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.