Schickova paráda. Gólem a skvělou akcí porazil Krejčího Boloňu

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Souboj českých reprezentantů Patrika Schicka a Ladislava Krejčího dopadl lépe pro prvního jmenovaného. Útočník Sampdorie sice naskočil do zápasu 24. kola italské Serie A až z lavičky, přesto se stal mužem utkání. Vítězným gólem a akcí před třetí brankou rozhodl o výhře jeho celku nad Boloňou. Ta po prohře 1:3 nedosáhla na body už ve třetím zápase za sebou. Fotbalisté Neapole vyhráli nad Janovem 2:0 a protáhli svou sérii bez porážky už na 13 ligových a 18 soutěžních zápasů. V tabulce se posunuli na druhé místo o bod před AS Řím, který má zápas k dobru. Janov čeká na výhru už devět zápasů.

Český reprezentant Patrik Schick svým šestým gólem v italské lize a asistencí u další branky zařídil fotbalistům Sampdorie Janov vítězství 3:1 nad Boloňou, za kterou odehrál celý zápas Ladislav Krejčí . Jednadvacetiletý útočník se v 83. minutě postaral o vítězný gól. Sampdoria všechny tři branky vstřelila v posledních osmi minutách a vyhrála potřetí za sebou. Boloňa naopak potřetí za sebou prohrála.

Zatímco Krejčí hrál od začátku a sledoval, jak v 18. minutě poslal jeho tým do vedení Blerim Džemaili, Schick začal mezi náhradníky. Do hry ho trenér poslal v 58. minutě a český útočník potvrdil pověst žolíka.

V 82. minutě nejprve Erick Pulgar zahrál ve vápně rukou a Luis Muriel z pokutového kopu vyrovnal. Jen pár vteřin po rozehrávce si Schick naběhl za obranu na kolmou přihrávku a střelou po zemi kolem gólmana dokonal obrat. V úplném závěru Schick poslal před branku střílený centr a Ibrahima M'Baye si dal vlastní gól.

"Jsem rád, že jsme vyhráli a že jsem k tomu přispěl. Není jednoduché začínat na lavičce, ale snažím se být vždy připraven týmu pomoci," řekl pro televizi Sky Schick, o kterého se podle médií zajímá Inter Milán.

"To já neřeším. Soustředím se jen na Sampdorii a na své výkony. Už dříve jsem se rozhodl pro Sampdorii místo AS Řím, protože jsem věděl, že bych se mohl snadněji dostat na hřiště. Teď vidím, že to byla dobrá volba," dodal.

Džeko se trefil a bojuje s Higuaínem

Poslední Pescara vstřelila poprvé od roku 1993 v nejvyšší soutěži tři branky, přesto prohrála 3:5 na hřišti Turína a utrpěla šestou porážku za sebou. Na výhru čeká od srpna už 22 zápasů.

Chievo vyhrálo 3:1 v Sassuolu zásluhou hattricku Roberta Ingleseho, který dal v jediném utkání více branek než za celý rok 2016 dohromady.

Trefil se i Edin Džeko, který přispěl k výhře AS Řím 2:0 v Crotone svým 17. gólem v sezoně a na pár hodin se osamostatnil se v čele tabulky střelců. Vzápětí ho předstihl Gonzalo Higuaín, který dvěma zásahy zařídil Juventusu výhru 2:0 na hřišti Cagliari a zlepšil se na 18 branek. Juventus tak drží na prvním místě tabulky sedmibodový náskok před Římany.

Skvělá série Neapole pokračuje

Neapol vyhrála nad Janovem 2:0 a protáhla svou sérii bez porážky už na 13 ligových a 18 soutěžních zápasů.

Neapol hosty od začátku přehrávala a měla výraznou převahu. Trápila se ale s přesností v zakončení. Až v 50. minutě zahrála obrana Janova nedůrazně, na hranici pokutového území se k míči dostal polský reprezentant Piotr Zieliňski a tvrdou střelou k tyči zařídil vedení. V posledních deseti zápasech se podílel na osmi brankách.

Neapol neprohrála již 18 soutěžních zápasů v řadě

Pojistku přidal Emanuele Giaccherini, kterému přihrál před prázdnou branku Dries Mertens. Belgický útočník už v této sezoně pomohl zařídit 20 gólů, tedy dvakrát tolik co za celou minulou sezonu.

AC zachránilo remízu s Laziem

Fotbalisté Lazia Řím přišli ve 24. kole italské ligy o čtvrté místo v tabulce. Svěřenci Simone Inzaghiho neudrželi vedení nad AC Milán a po remíze 1:1 klesli na šestou příčku. Domácí tým, který v předchozím utkání rozstřílel Pescaru 6:2, otevřel skóre v nastavení prvního poločasu. Po faulu sedmnáctiletého brankáře Gianluigiho Donnarummy na Cira Immobileho proměnil penaltu Lucas Biglia.

Za AC, kterému hrozila čtvrtá porážka z posledních pěti zápasů, vyrovnal pět minut před koncem Suso. Lazio neporazilo Rossoneri už dva roky a v tabulce ztrácí už sedm bodů na třetí místo, zaručující účast v předkole Ligy mistrů. Od čtvrtého Interu Milán ho dělí bod. AC Milán patří sedmá příčka.

Branky:
15. a 61. Belotti, 2. Falqué, 9. Ajeti, 53. Ljajič - 75. a 83. Benali, 73. vlastní Ajeti

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.