Schick střídal a AS Řím ztratil náskok. Mirallas spasil Fiorentinu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté AS Řím neudrželi v 15. kole italské ligy dvoubrankové vedení na hřišti Cagliari a vyrovnávací gól na 2:2 navíc inkasovali v nastaveném čase ve chvíli, kdy soupeř hrál bez dvou vyloučených hráčů. Český útočník AS Patrik Schick odehrál v generálce na středeční duel Ligy mistrů v Plzni 83 minut, než ho vystřídal Pastore. Neapol porazila 4:0 Frosinone a upevnila si druhé místo v tabulce. Před třetím Interem Milán má náskok šest bodů, na suverénně vedoucí Juventus jich ale ztrácí osm. Fiorentina na hhřišti Saussula zachraňovali remízu až v nastavení.

Římané se na Sardinii poprvé prosadil ve 14. minutě, kdy Cristante napálil míč do sítě z hranice vápna. Také druhý gól padl zpoza pokutového území, z přímého kopu se krásně trefil Kolarov. Domácí snížili pět minut před koncem po rohovém kopu zásluhou Ionity.

V nastaveném čase byl vyloučen Ceppitelli a vzápětí také další obránce Srna. I bez nich ale dokázali hráči Cagliari udržet domácí ligovou neporazitelnost, protože v páté minutě nastaveného času vyrovnal po propadnutí obrany střídající Sau.

AS Řím nastoupil v sestavě Olsen - Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov - N'Zonzi, Cristante - Ünder, Kluivert (75. Luca Pellegrini), Zaniolo (89. Juan) - Schick (83. Pastore).

Neapol prodloužila sérii

V neapolské brance nastoupila poprvé v sezoně letní posila Alex Meret. Italský gólman ale mnoho práce neměl, góly totiž stříleli pouze favorizovaní domácí. Nejprve v sedmé minutě poslal míč přesně k tyči po závaru před brankou Zieliňski a ve 40. minutě zvýšil nádhernou ranou z 25 metrů Ounas.

Na konečných 4:0 upravil svým šestým a sedmým ligovým gólem v sezoně Milik. Polský útočník si už v 15. kole vytvořil nový rekord v počtu branek v jedné sezoně Serie A.

Svěřenci Carla Ancelottiho porazili Frosinone ve čtvrtém vzájemném zápase v řadě a neprohráli už 12 soutěžních utkání. Předposlední Frosinone čeká na výhru pět zápasů.

Sampdoria dlouho vedla na hřišti Lazia Řím po gólu Quagliarelly z 21. minuty. Zkušený italský útočník se poprvé v kariéře trefil v pěti po sobě jdoucích ligových zápasech. Janovský celek ale vedení nakonec neudržel, v 79. minutě vyrovnal na 1:1 Acerbi. To už byl na hřišti i český záložník Sampdorie Jakub Jankto, který v 70. minutě nahradil Praeta.

V nastaveném čase navíc dostal červenou kartu janovský Bereszyński a následně po Andersenově ruce ve vápně otočil výsledek z penalty Immobile. Sampdoria ale ještě v divokém závěru v desáté minutě nastavení dokázala vyrovnat zásluhou střídajícího Saponary.

Mirallas spasitelem v 97. minutě

Fiorentina odvrátila porážku na hřišti Sassuola v sedmé minutě nastavení. O remíze 3:3 rozhodl svým prvním gólem v soutěži belgický útočník Kevin Mirallas. Všech šest branek padlo v závěrečných 35 minutách. Na lavičce Fiorentiny se poprvé objevil devatenáctiletý český útočník Martin Graiciar, ale do zápasu nezasáhl.

Fiorentina se dostala po brankách Duncana a Babacara do dvougólového vedení. Za hosty snížil Simeone, který se trefil po dlouhých 876 minutách. Rychlá odpověď přišla z kopačky Sensiho deset minut před koncem základní hrací doby a Sassuolo po pěti nepovedených domácích zápasech, ze kterých získalo pouze čtyři body za stejný počet remíz, mířilo za vítězstvím.

Pak ale potkala domácí tým komplikace v podobě vyloučení Djuričiče a vzápětí snížení Benassiho. V nastaveném čase se počet hráčů na hřišti vyrovnal, neboť Milenkovič dostal druhou žlutou kartu. "Fialkám" se i přes ztracenou početní výhodu podařilo vybojovat bod zásluhou střídajícího Mirallase, který se trefil poprvé od letního příchodu do Fiorentiny.

Boloňa v sestavě s Ladislavem Krejčím prohrála na hřišti Empoli 1:2. s Český záložník odehrál celý zápas, ale druhé porážce za sebou nezabránil. Sestupem ohrožený tým v lize naposledy zvítězil na konci září proti Udine a v sezoně stále čeká na první venkovní výhru.

Fotbalisté AC Milán remizovali 0:0 s FC Turín, s kterým už sedmnáct let neprohráli. "Červenočerní" zaváhali na domácím půdě teprve potřetí, dvakrát remizovali a s Juventusem prohráli. Remíza udržela Milán na čtvrtém místě s náskokem jednoho bodu na Lazio, na třetí Inter ztrácí tři body. Turín se díky zisku jednoho bodu posunul na šesté místo.

Atalanta zvítězila na hřišti Udine 3:1 díky hattricku kolumbijského útočníka Duvána Zapaty. Tým z Bergama patří mezi pět nejlépe hrajících mužstev na venkovních stadionech v Serii A, Udine je třetím nejhorším domácím týmem. Na svém hřišti získalo z osmi zápasů pouze sedm bodů. Domácí opět hráli bez zraněného záložníka Antonína Baráka.

Chievo dál čeká na první vítězství, ale už počtvrté za sebou poslední tým tabulky alespoň remizoval. Tentokrát v Parmě 1:1.

Janov i v deseti uhrál remízu se Spalem 1:1. Domácí oslabil už v 11. minutě obránce Criscito, který nevybíravým zákrokem fauloval Schiattarellu. Rozhodčí neváhal a janovského kapitána vyloučil. O čtyři minuty později zužitkovali hosté početní výhodu zásluhou Petagna. Do poločasu srovnal nejlepší ligový střelec Piatek, který proměnil penaltu. Polský útočník dal v tomto ročníku Serie A už jedenáctou branku, čímž se dostal před Cristiana Ronalda.

Sassuolo - Fiorentina 3:3
Branky: 63. Duncan, 68. Babacar, 80. Sensi - 70. Simeone, 89. Benassi, 90.+7 Mirallas

AC Milán - FC Turín 0:0

Chorvatský útočník Mario Mandžukič z Juventusu se raduje z rozhodující trefy utkání proti Interu Milán

1. Juventus 38 28 6 4 70:30 90
2. Neapol 38 24 7 7 74:36 79
3. Atalanta 38 20 9 9 77:46 69
4. Inter Milán 38 20 9 9 57:33 69
5. Milán 38 19 11 8 55:36 68
6. AS Řím 38 18 12 8 66:48 66
7. Torino 38 16 15 7 52:37 63
8. Lazio 38 17 8 13 56:46 59