Matějů byl u triumfu Brescie, pojistku na 3:0 trefil Slovák Špalek | iSport.cz
14. prosince 2019 • 22:49

Matějů byl u triumfu Brescie, pojistku na 3:0 trefil Slovák Špalek

Mladá Boleslav - Kladno: Jágr svým 11. gólem sezony snížil manko Rytířů, 4:2 Mladá Boleslav - Kladno: Jágr svým 11. gólem sezony snížil manko Rytířů, 4:2
INSIDER před Australian Open: Plíšková je na vrcholu sil. Dočká se vítězného grandslamu už teď? INSIDER před Australian Open: Plíšková je na vrcholu sil. Dočká se vítězného grandslamu už teď?

Český fotbalový obránce Aleš Matějů odehrál v 16. kole italské ligy celý zápas při vítězství Brescie 3:0 v duelu nováčků proti Lecce. Jeho spoluhráč Jaromír Zmrhal zůstal pouze na lavičce náhradníků. Trenér Gennaro Gattuso neuspěl v premiéře na lavičce Neapole, která prohrála s Parmou 1:2.

Brescia vyhrála i druhé utkání po návratu trenéra Eugenia Coriniho do funkce. Dvě vítězství za sebou lombardský klub vybojoval poprvé v sezoně, přesto zůstává na sestupové 18. pozici.

V prvním poločase se prosadil dorážkou na zadní tyči Jhon Cancellor a těsně před pauzou zvýšil po chybě obrany Ernesto Torregrossa. Pojistku přidal v 61. minutě po pohledné kombinaci střídající slovenský záložník Nikolas Špalek.

Gennaru Gattusovi nevyšla premiéra v roli kouče Neapole. Svěřenci bývalého slavného záložníka, který nahradil v tomto týdnu odvolaného Carla Ancelottiho, podlehli na domácím hřišti Parmě 1:2.

Ve čtvrté minutě využil zaváhání obrany Dejan Kulusevski a sám před gólmanem Alexem Meretem se nezmýlil. V 64. minutě sice vyrovnal hlavou Arkadiusz Milik, ale v nastaveném čase přeběhl s míčem přes půl hřiště Gervinho, narazil si s Kulusevským a zařídil Parmě třetí venkovní vítězství v sezoně. Neapol v lize nevyhrála už osm utkání.

Sampdoria zvládla městské derby na hřišti FC Janov a vítězstvím 1:0 se udržela před Brescií. Jedinou branku zápasu vstřelil v 85. minutě střídající Manolo Gabbiadini. Záložník Jakub Jankto se v nominaci Sampdorie neobjevil.