Juventus se dotahuje na čelo Serie A. AC Milán po těsné výhře dál vede

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté AC Milán zvítězili v domácím utkání 29. kola italské ligy nad Empoli 1:0 a navýšili svůj náskok v čele neúplné tabulky na pět bodů před městským rivalem Interem. Ten má však dva zápasy k dobru. Čtvrtou příčku si pojistil Juventus Turín, jenž vyhrál na hřišti Sampdorie Janov 3:1. V dalších duelech zvítězila Spezia nad Cagliari 2:0 a Sassuolo remizovalo na hřišti poslední Salernitany 2:2

Hráči „Rossoneri“ rozhodli proti třináctému Empoli v 19. minutě, kdy se prosadil první brankou v ligové sezoně obránce Kalulu. Hosté mohli vyrovnat pět minut po přestávce, ale Pinamontiho hlavičku vytáhl výborným zákrokem brankář Maignan. AC Milán neprohrál sedmý ligový zápas za sebou a vyhrál podruhé po sobě. Empoli nevyhrálo v lize podvanácté v řadě.

Ještě delší šňůru neporazitelnosti drží v soutěži Juventus, který bodoval v posledních patnácti ligových duelech za sebou. Na hřišti šestnácté Sampdorie vedl od 23. minuty po vlastní brance Jošidy. O dalších jedenáct minut později se prosadil také z penalty Morata.

Domácí zápas nevzdali a v 74. minutě měli také výhodu pokutového kopu, Candreva však brankáře Szczesnyho nepřekonal. Sampdoria sice snížila šest minut před koncem po přímém kopu Sabiriho, jejich naději na bodový zisk ale vzápětí utnul osmou brankou v této ligové sezoně Morata.

Sérii čtyř proher ukončila Spezia, která se po domácím vítězství 2:0 nad Cagliari vzdálila sestupovým příčkám na sedm bodů. V první půli sice neproměnil pokutový kop Verde, po přestávce však zajistili zisk tří bodů Erlič a Manaj. Cagliari prohrálo podruhé za sebou a je sedmnácté, od sestupového pásma ho dělí tři body. Osmnácté Benátky ale mají dva zápasy k dobru.

Desáté Sassuolo neudrželo na hřišti poslední Salernitany vedení a po trefě Djuriče deset minut před koncem remizovalo 2:2. Hosté tou dobou hráli už bez vyloučeného Raspadoriho, který viděl v rozmezí 57. a 59. minuty dvě žluté karty. Sassuolo přesto neprohrálo v lize popáté za sebou.