Zima při přestřelce s Atalantou zavinil penaltu, Inter ztratil v boji o titul

Autor: ČTK, mas
0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Fotbalisté Interu Milán překvapivě v dohrávce 20. kola italské ligy prohráli 1:2 v Boloni a čtyři kola před koncem zůstali druzí v tabulce o dva body za vedoucím AC Milán. V přestřelce Bergama s FC Turín vyrovnala Atalanta z penalty na 4:4 šest minut před koncem po ruce hostujícího Davida Zimy.

Mistrovský Inter prohrál poprvé po více než dvou měsících a utrpěl možná rozhodující ztrátu v souboji o titul. Favorita poslal do vedení už ve 3. minutě Ivan Perišič, ale ve 28. vyrovnal Marko Arnautovic a v 81. minutě rozhodl o první domácí výhře Boloni nad Interem po více než dvaceti letech Nicola Sansone.

Využil velké chyby náhradního brankáře Ionuta Radua, jenž nohou netrefil míč po autu, a pro Sansoneho už nebyl problém zasunout do prázdné branky. Radu se dostal do branky poprvé po téměř roce kvůli problémům se zády jedničky Samira Handanoviče.

V divokém utkání v Bergamu padlo osm gólů a z toho čtyři z penalt. Pokaždé při nich zachovali klidnou hlavu stejní hráči - domácí Luis Muriel a hostující Saša Lukič. Muriel vyrovnal na 4:4 poté, co si rozhodčí nechal za pomoci VAR zkontrolovat spornou situaci z 81. minuty, kdy zahrál Zima rukou v pokutovém území. Následně odpískal pokutový kop, český reprezentační obránce dostal žlutou kartu a záhy střídal. Skóre se už nezměnilo, Bergamo je osmé, Turín jedenáctý.

Italská fotbalová liga - 20. kolo:

Fiorentina - Udine 0:4
Branky: 12. Pablo Marí, 36. Deulofeu, 90.+1 Walace, 90.+5 Udogie

Atalanta - FC Turín 4:4
Branky: 18. a 84. Muriel obě z pen., 23. De Roon, 78. Pašalič - 36. a 63. Lukič obě z pen., 4. Sanabria, 68. vlastní Freuler

Boloňa - Inter Milán 2:1
Branky: 28. Arnautovic, 82. Sansone - 3. Perišič

1. Milán 38 26 8 4 69:31 86
2. Inter Milán 38 25 9 4 84:32 84
3. Neapol 38 24 7 7 74:31 79
4. Juventus 38 20 10 8 57:37 70
5. Lazio 38 18 10 10 77:58 64
6. AS Řím 38 18 9 11 59:43 63