18. února 2023 • 23:10

Lukaku ukončil střelecký půst. AC Milán i Inter slaví výhry

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Romelu Lukaku se střelecky prosadil poprvé po zranění a pomohl fotbalistům Interu Milán upevnit si druhé místo v tabulce italské ligy po výhře 3:1 nad Udine. Ve 23. kole zvítězil i městský rival Interu; AC Milán si poradil s Monzou 1:0, posun na třetí příčku tabulky mu zařídil gólem v první půli Junior Messias. Riccardo Orsolini zajistil Boloni gólem v 90. minutě výhru nad trápící se Sampdorií Janov.

Inter vykročil za výhrou v 17. minutě, kdy byl v pokutovém území faulován Dumfries. K penaltě se postavil Lukaku, jeho pokus gólman vyrazil. Penalta se však opakovala a napodruhé belgický útočník skóroval. Byl to jeho první ligový gól od srpna.

Udine se podařilo vyrovnat v závěru prvního poločasu, ve druhém dokonce mohlo stav otočit. V 72. minutě postupovali čtyři hráči Udine na dva obránce Interu, nigerijský útočník Success však vyřešil situaci špatně a jeho následná střela nebyla úspěšná. Z následného protiútoku domácích pak skóroval Mchitarjan. V závěru utkání přidal pojistku Martínez. Inter je na druhém místě se ztrátou 15 bodů na vedoucí Neapol, Udine je v neúplné tabulce deváté.

AC Milán se po špatných výsledcích vrací do formy. Na výhru 1:0 nad Turínem v lize navázali "Rossoneri" vítězstvím 1:0 v Lize mistrů nad Tottenhamem a dnes stejným výsledkem porazili i Monzu. Hosté si vypracovali první šanci v 19. minutě, Leao ale trefil pouze pravou tyč. O dvanáct minut později už AC otevřelo skóre. Messias se dostal na kraji vápna k odraženému míči a razantní střelou překonal brankáře.

Ve druhé půli mohla Monza vyrovnat. Ciurria mířil do tyče, od které se odrazil míč do brankáře a od něj opět do tyče. V závěru mohl Milán navýšit skóre, čemuž ale zabránil dobře chytající Di Gregorio.

Sampdoria si připsala již 16. prohru v této sezoně, tentokrát přišla o bodový zisk v závěru. Do vedení šla Boloňa, v první půli se prudkou střelou z dálky prosadil Soriano. Ve druhém poločase kopali domácí hned dvě penalty během čtyř minut: první Sábírí proměnil, druhou mu polský brankář Skorupski nadvakrát zneškodnil.

Všechny tři body brali nakonec hosté, Orsolini individuální akci zakončil střelou do šibenice. Boloňa je po výhře v neúplné tabulce na sedmém místě, Sampdoria je s jedenácti body na 19. pozici.

Italská fotbalová liga - 23. kolo:

Sampdoria Janov - Boloňa 1:2
Branky: 68. Sabiri z pen. - 27. Soriano, 90. Orsolini,

Monza - AC Milán 0:1
Branka: 31. Messias,

Inter Milán - Udine 3:1
Branky: 20. Lukaku z pen., 73. Mchitarjan, 89. Martínez - 43. Lovrič.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.