Autor: ČTK, adl
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté AC Milán gólem Christiana Pulisice z 87. minuty zvítězili v Janově 1:0 a v čele italské ligy vystřídali městského rivala Inter. Ten v osmém kole ztratil dvoubrankový náskok s Boloňou a doma pouze remizoval 2:2. V Janově dostali červenou kartu oba brankáři, za AC dochytal utkání útočník Olivier Giroud. Juventus v městském derby doma porazil FC Turín 2:0 a posunul se na třetí místo. Na lavičce hostů zůstal reprezentační obránce David Zima.

V Janově se vše podstatné stalo až v závěru. Střídající Pulisic v 87. minutě otevřel skóre. V deváté minutě nastavení hostující brankář Maignan dostal červenou kartu za zákrok na Ekubana mimo šestnáctku. Jelikož už milánský tým nemohl střídat, zaskočil v brance další příchozí hráč z lavičky Giroud. Zkušenému útočníkovi po Gudmundssonově tečovaném přímém kopu pomohlo břevno. Poté dostal za tvrdý faul červenou kartu i domácí gólman Martínez.

Inter, který předtím doma v Serii A dvakrát po sobě rozstřílel Boloňu 6:1, začal výborně a po necelé čtvrthodině vedl po „slepených“ gólech Acerbiho a Martíneze. O chvíli později ale snížil z penalty čtvrtým gólem v sezoně Orsolini a po změně stran zařídil dělbu bodů Zirkzee. Inter ztratil body podruhé z posledních tří zápasů. Osmá Boloňa bodovala v sedmém utkání za sebou, přičemž popáté remizovala.

Juventus rozhodl o třetí domácí ligové výhře za sebou po změně stran. V úvodu druhého poločasu otevřel skóre Gatti, pojistku přidal v 62. minutě střídající Milik. FC Turín protáhl sérii bez vítězství na čtyři kola a je dvanáctý.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.