Wolfsburg bez Magatha: V kabině hraje hudba. A vyhrává se! | iSport.cz
1. listopadu 2012 • 16:12

Wolfsburg bez Magatha: V kabině hraje hudba. A vyhrává se!

Cholerik Magath nesnášel hudbu v kabině. I ta teď Wolfsburgu zní ke dvěma vítězstvím za sebou...
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tipněte si, co udělali jako první hráči Wolfsburgu, když vedení klubu odvolalo trenéra Felixe Magatha. Koupili si do kabiny hudební přehrávač! Dunící kabina před tréninkem nebo před důležitým zápasem je ve spoustě klubů naprostou samozřejmostí, oblíbené pecky si jako motivaci přeci pouští i borci v okresním přeboru. Jenže Magath to nesnášel a striktně zakázal.Po jeho odchodu „vlci“ neváhali a spontánně vybavili kabinu moderní stereo soupravou. Tenhle příklad možná nejlépe vystihuje náladu v celém klubu.

Po odchodu přísného kouče, o jehož tvrdých tréninkových metodách a galejích se vypráví hotové mýty, se atmosféra ve Volkswagen Areně viditelně zlepšila. Hlavní však je, že se změnou přišlo i to nejdůležitější – výsledky.

Pod dočasným nástupcem Lorenzo-Güntherem Köstnerem vyhrál Wolfsburg dva zápasy v řadě. O víkendu si připsal důležité tři body v bundesligovém zápase na hřišti Fortuny Düsseldorf (4:1), ve středu zase postoupil přes FSV Frankfurt (2:0) do osmifinále poháru.

Symbolem vzestupu Wolfsburgu je třeba i český záložník Jan Polák. Zatímco Magath jej po zranění prakticky nevyužíval, Köstner ho o víkendu poslal rovnou do základní sestavy a jednatřicetiletý fotbalista si vedl více než dobře, kromě defenzivní práce si připsal i asistenci u prvního gólu.

Odborný magazín Kicker jej ohodnotil velmi dobrou známkou 2,5, patřil k nejlepším na hřišti. Celkově poslal šéf na hřiště hned šestici nových borců.

„Hráčům jsme neustále opakoval, že nemohou mít strach z toho, že něco zkazí,“ vysvětlil svůj přístup šedesátiletý kouč.

Jak je vidět, strach už „vlci“ nemají. A kabinou duní vítězné hity.

 
8. kolo
Články odjinud


Články odjinud