28. listopadu 2012 • 19:00

12 minut bez fanoušků. V Německu se protestuje tichem

Autor: pta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Singhateha chce půlka ligy, kdo by mohl nahradit Haraslína? Tekijaški do Prahy?
Sionko: Bral bych Nedvěda, Haška a Svědíka. Jak to měl doopravdy s Barákem?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na bundesligových zápasech se prvních 12 minut nefandí. Bojkot německých fanoušků v nejnavštěvovanější fotbalové soutěži světa míří proti připravovaným změnám, o kterých se bude rozhodovat 12. prosince.Není na světě mnoho hlučnějších stadionů. V Dortmundu obvykle hlasitě fandí 80tisícové hlediště Vestfálského stadionu od začátku až do konce. Začátek středečního zápasu obhájce titulu s Düsseldorfem ale fanoušci sledovali v nezvyklém klidu. Z tribun se rozezněly chorály naplno znovu až v čase 12 minut a 12 sekund.

"Chtěli jsme předvést, jak by to tady mohlo vypadat, pokud bychom sem vůbec nepřišli," řekl mluvčí fanouškovské iniciativy Philipp Markhardt.

Zvláštní atmosféra dolehla také na hráče. "Těch prvních 12 minut bylo divných," uznal kapitán Dortmundu Sebastian Kehl.

Fanoušci chtěli dát tichem najevo nesouhlas s materiálem, ve kterém Německý fotbalový svaz navrhuje nová pravidla zvyšující bezpečnost v ochozech.

Konkrétně by se měl omezit počet vstupenek určených pro hostující fanoušky z deseti na pět procent a také se plánuje zákaz míst na stání, které jsou v Německu narozdíl od Česka povolené a velmi oblíbené.

Nátlak fanoušků bude pokračovat. Stejným tichým rituálem by měla začínat všechna utkání ve dvou nejvyšších soutěžích až do druhé prosincové středy, kdy zástupci klubů budou o změnách hlasovat.

VIDEO | Jak fanoušci Dortmundu ukončili tichý protest

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

14. kolo
Články odjinud


Články odjinud