9. března 2014 • 17:30

Bayern deklasoval Wolfsburg 6:1, Dortmund uspěl ve Freiburgu

0
SESTŘIH: Slavia - Baník 5:0. Kanonáda na úvod nadstavby, zářili Schranz a Chytil
SESTŘIH: Arsenal - Bournemouth 3:0. Povinnost splněna, rozhodl Saka z penalty

SOUHRN 24. KOLA BUNDESLIGY | Neuvěřitelné výkony Bayernu Mnichov neberou konce. Bavorský gigant si tentokrát vyšlápl na Wolfsburg a na jeho hřišti ho ztrapnil poměrem 6:1. Jasné vítězství si připsalo také Schalke, které dokázalo zapomenout na poslední nezdary a porazilo Hoffenheim 4:0. V neděli Dortmund porazil 1:0 Freiburg, za který nastoupil Vladimír Darida.

Bundesliga se poslední dobou stává častým cílem českých fotbalistů. Problémem ovšem je, že jen málo z nich se dokáže v těžké soutěži prosadit. To, čeho se nový trenér reprezentace Vrba obává, se stává skutečností. Češi hrají ve svých klubech druhé housle.

Odpolední zápasy německé ligy byly z českého pohledu dost tristní. Z několika českých hráčů byl v základní sestavě pouze záložník Ausburgu Jan Morávek. Z lavičky se na hřiště podíval ještě Jan Polák, ovšem až když jeho Wolfsburg prohrával s Bayernem drtivě 1:5. Na posledních sedm minut nastoupil také útočník Frankfurtu Václav Kadlec.

Celý zápas na lavičce pak strávil reprezentační obránce Hannoveru František Rajtoral. Záložník Hamburgu Petr Jiráček nebyl stejně jako brankář Jaroslav Drobný ani v nominaci. Ne, tohle skutečně není něco, z čeho by mohl mít Pavel Vrba klidné spaní.

Náladu českému trenérovi ovšem určitě zlepšila česká kolonie v Norimberku. Ze třech českých hráčů nastoupili v základní sestavě hned dva. Talentovaný defenzivní záložník či stoper Ondřej Petrák a také záložník Adam Hloušek. V 63. minutě se navíc na hřiště podíval Tomáš Pekhart, v 72. minutě pak také brémský obránce Gebre Selassie.

Bayern deklasoval Wolfsburg 6:1, Hamburk stále v pásmu sestupu

Fotbalisté Bayernu Mnichov deklasovali v německé lize domácí Wolfsburg 6:1 a šestnáctým vítězstvím za sebou ustanovili nový bundesligový rekord. V neúplné tabulce mají náskok 20 bodů na Dortmund. Leverkusen díky domácí remíze s Hannoverem zůstal třetí o bod za Borussií, dotáhlo se ale na něj Schalke, které po vysokých porážkách od Realu Madrid a Bayernu zabralo a doma porazilo zásluhou hattricku Huntelaara 4:0 Hoffenheim.

Obhájce titulu překvapivě prohrával od 17. minuty, kdy se prosadil Naldo. Jenže favorit po trefě Xherdana Shaqiriho o devět minut později vyrovnal a ve druhém poločase dalšími pěti góly opanoval zápas. Dvě branky vstřelil střídající Mario Mandžukič, jenž se trefil v lize již v pěti po sobě jdoucích zápasech. Chorvatského útočníka napodobil dvěma trefami Thomas Müller, jeden zásah přidal také záložník Frank Ribéry, který gólem oslavil návrat do sestavy po operaci krevní sraženiny.

Leverkusen už počtvrté za sebou v lize nedokázal zvítězit. Po třech porážkách přidal remízu 1:1 ze hřiště Hannoveru, v jehož dresu zůstal podruhé za sebou pouze mezi náhradníky František Rajtoral.

Klaas-Jan Huntelaar zařídil výhru Schalke v domácím duelu s Hoffenheimem. Po jeho dvou gólech vedl tým z Gelsenkirchenu po půlhodině 2:0. Za dalších pět minut Huntelaar neproměnil pokutový kop, hattrick ale zkompletoval ve druhém poločase. Schalke si v tabulce upevnilo čtvrté místo s pětibodovým náskokem na Wolfsburg.

Dortmund zvítězil na hřišti Freiburgu 1:0 a na druhém místě jsou nyní o čtyři body před Leverkusenem. V základní sestavě domácích nastoupili obránce Pavel Krmaš a záložník Vladimír Darida, ten byl v 66. minutě vystřídán.

V prvním poločase se hrál poměrně vyrovnaný duel, v 37. minutě navíc po střele Daridy zasáhl Sokratis Papastathopulos v pokutovém území míč rukou. Rozhodčí však penaltu nenařídil.

Utkání rozhodl v 58. minutě povedenou střelou z dálky Sebastian Kehl. Dortmundský kapitán se trefil poprvé od dubna roku 2012, kdy vstřelil rozhodující branku na hřišti Schalke. Stav 1:0 už Borussia poměrně v poklidu uhlídala, Freiburg si již mnoho šancí na vyrovnání nevytvořil.

Wolfsburg - Bayern Mnichov 1:6
Branky: 17. Naldo - 63. a 78. Müller, 66. a 80. Mandžukič, 26. Shaqiri, 71. Ribéry

18. Braunschweig 34 6 7 21 29:60 25

Obránce Wolfsburgu Naldo překvapivě otevřel skóre v zápase s Bayrnem. Hosté ale duel zcela otočili a svého soupeře deklasovali