21. listopadu 2017 • 10:15

Problém pro Herthu. Darida musí na operaci, letos už hrát nebude

SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem

Záložník Herthy Berlín a české reprezentace Vladimír Darida musí na operaci zraněného kolena a už si v letošním roce nezahraje. Podle webu německého magazínu Kicker by se měl sedmadvacetiletý fotbalista vrátit v lednu.

Darida si v říjnovém utkání se Schalke poranil vnější vazy v koleni, ale nepomohla mu ani léčba během reprezentační přestávky a kvůli bolestem se nedokázal vrátit ani do lehčího tréninku. Nyní podstoupí artroskopii.

Bývalý hráč Plzně či Freiburgu s největší pravděpodobností přijde o sedm zbývajících soutěžních zápasů Herthy v kalendářním roce. Stihnout by mohl první utkání německé ligy po krátké vánoční přestávce proti Stuttgartu (13. ledna).

V této sezoně Darida zasáhl do sedmi zápasů v bundeslize, dvou v Evropské lize a jednoho v Německém poháru. Hertě v tabulce domácí soutěže patří až čtrnácté místo, v EL je poslední ve skupině, ale ještě má šanci na postup.

Fotbalisté Herthy Berlín poklekli před začátkem zápasu proti Schalke

1080p 720p 360p
SESTŘIH: Hertha Berlín - Mönchengladbach 2:4. Hosté rozhodli v úvodních 20 minutách