SESTŘIHY: Bayern dál válí. Morávek hrál poprvé od října, Pavlenka chyboval

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Svědík: Baník, nebo Polsko? Pozor, horká je ale pořád i plzeňská stopa!

Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli v německé fotbalové lize v Mohuči 2:0 a zvýšil náskok v čele tabulky na 18 bodů. Brémy s dvěma Čechy v sestavě porazily Schalke 2:1. Domácí však vedly 1:0 po hrubé chybě brankáře Jiřího Pavlenky. Vítězný gól padl ve čtvrté minutě nastavení. Za Dortmund se skvěle uvedl Belgičan Michy Batshuay, který při výhře nad Kolínem dva góly dal a na jeden přihrál. Pavel Kadeřábek naskočil za Hoffenheim do souboje s Herthou Berlín (1:1) až jako náhradník. Naopak záložník Vladimír Darida se vrátil do základní sestavy. Jan Morávek nastoupil poprvé od 21. října za Augsburg a pomohl k výhře 3:0 nad Frankfurtem.

Domácí:

Hosté: 33. Ribéry, 44. James Rodríguez

Domácí: Zentner – Bell (C), Hack, A. Diallo – Donati, Gbamin, Latza, Holtmann (73. Berggreen) – Öztunali (46. Quaison), Maxim (57. Serdar) – Muto.

Hosté: Ulreich – Rafinha, J. Boateng, Hummels, Bernat – Tolisso, Rudy (70. Alaba), James Rodríguez – T. Müller (C), Wagner (63. Lewandowski), Ribéry (82. Coman).

Domácí: Müller, Brosinski, de Jong, Quaison, Serdar, Berggreen, Ujah

Hosté: Starke, Süle, Robben, Alaba, Kimmich, Lewandowski, Coman

Hosté: Rudy, Wagner, J. Boateng

S. Storks – T. Siewer, S. Waschitzki

OPEL ARENA, Mohuč

34000 diváků

Bayern rozhodl o svém vítězství v poslední čtvrthodině prvního poločasu. Ve 33. minutě napálil Ribéry odražený míč po rohovém kopu přesně k tyči a svým 114. gólem za Bayern se zařadil na 11. místo historické klubové tabulky střelců. Krátce před pauzou přidal druhý gól James Rodríguez.

Bavorský velkoklub vyhrál desáté soutěžní utkání v řadě. To se mu naposledy povedlo v roce 2015 mezi srpnem a říjnem.

SESTŘIH: Mohuč - Bayern 0:2. Mnichov vede ligu už o 18 bodů

Robert Lewandowski v zápase proti Mohuči

Domácí: 20. Ku, 76. Gregoritsch, 89. Richter

Hosté:

Domácí: Hitz – Framberger, Danso, Hinteregger, Max – Morávek (71. Richter), Baier (C) – Heller (82. Schmid), Ku, Caiuby – Gregoritsch.

Hosté: Hradecky – Salcedo, Hasebe (C), Falette, M. Wolf, K-P. Boateng (67. Fabián) – Mascarell, Gaćinović (52. G. Fernandes), Chandler – Haller (82. D. da Costa), Jović.

Domácí: Luthe, Parker, Janker, Schmid, Kačar, Córdova, Richter

Hosté: Fernandes, Fabián, Willems, da Costa, Barkok, Hrgota, Zimmermann

Domácí: Framberger

Hosté: Falette

Osmers – Heft, Gorniak

WWK Arena, Augsburg

Augsburgu se v této sezoně na domácím hřišti daří a potvrzoval to i od začátku proti Eintrachtu. V 19. minutě se ke sražené střele dostal Ku Ča-čchol a otevřel skóre. Vyrovnat mohl vzápětí Jovič, jeho pokus ale skončil na tyči.

SESTŘIH: Augsburg - Frankfurt 3:0. Morávek nastoupil poprvé od října

Morávek opustil hřiště po 70 minutách, jeho tým potom dokázal ještě dvakrát skórovat. Nejprve si míč efektně zpracoval Gregoritsch a zvýšil na 2:0, v závěru pak střídající Richter oslavil premiérový zásah za A-tým.

Augsburg doma bodoval pošesté v řadě. Frankfurt nenavázal na předchozí povedené výkony a poprvé po pěti duelech prohrál.

Domácí:

Hosté: 89. Lookman

Domácí: Sippel – Jantschke, Ginter, Vestergaard, Elvedi – Herrmann (58. Cuisance), Kramer, Zakaria, Grifo – T. Hazard, Stindl.

Hosté: Gulácsi – Laimer, Orban, Upamecano, Klostermann – Kampl, Demme (90+4. Ilsanker), Keïta – Sabitzer, Werner, Bruma (79. Lookman).

Hosté: 79. M. Kruse, 90+3. Junuzović

Domácí: Fährmann (C) – Kehrer, Naldo, Nastasić – D. Caligiuri, Bentaleb (46. Goretzka), Meyer, Oczipka, Harit – Konopljanka (70. Pjaca), Di Santo (65. Burgstaller).

Hosté: Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander, Augustinsson – Rašica (56. Jóhannsson), M. Eggestein, Delaney, Gondorf (71. Junuzović) – Belfodil (90+4. Langkamp), M. Kruse (C).

Domácí: Goretzka, Stambouli, Burgstaller, Pjaca, Teuchert, Nübel, Embolo

Hosté: Drobný, Friedl, Junuzović, Langkamp, Jóhannsson, Kainz, Bauer

Domácí: Nastasić, Nastasić, Kehrer

Hosté: N. Moisander

Winkmann – Bandurski, Blos

Veltins Arena, Gelsenkirchen

Brémy od 24. minuty prohrávaly po gólu Konopljanky, jehož střela ze střední vzdálenosti doprostřed branky proklouzla chybujícímu Pavlenkovi mezi prsty. Klíčový moment nastal v 69. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen stoper Schalke Nastasič.

K obratu zavelel v 79. minutě Kruse, který využil velké chyby brankáře Fährmanna, jemuž po trestném kopu vypadl míč z rukou. První výhru po třech zápasech zařídil Werderu ve třetí minutě nastavení Junuzovič.

SESTŘIH: Schalke - Brémy 1:2. Pavlenka udělal hrubku, hráči ho podrželi

Domácí: 58. Kalou

Hosté: 39. Kramarić

Domácí: Kraft – Pekarík, Stark, Torunarigha, Plattenhardt – Lazaro, Skjelbred (C) – Esswein (57. Ibišević), Darida, Kalou (90. Mittelstädt) – Selke.

Hosté: Baumann – Akpoguma, Vogt (C), Hübner – N. Schulz, Grillitsch, Geiger, Demirbay (17. Amiri), Gnabry – Kramarić (83. Kadeřábek), Szalai (70. Žulj).

Domácí: Klinsmann, Leckie, Mittelstädt, Maier, Ibišević, Lustenberger, Covic

Hosté: Kadeřábek, Zuber, Žulj, Stolz, Bičakčić, Amiri, Polanski

Hosté: Grillitsch, Geiger

Aytekin – Beitinger, Pelgrim

Olympiastadion Berlin

Hoffenheim se ujal vedení díky proměněnému pokutovému kopu Kramariče. Po necelé hodině hry ale vyrovnal Kalou, který si naskočil na Lazarův centr a hlavou překonal Baumanna. Hoffenheim čeká na ligovou výhru už pět utkání a podobně jako Hertha zůstává ve středu tabulky.

SESTŘIH: Hertha Berlín - Hoffenheim 1:1. Darida zpět v sestavě, Kadeřábek šel z lavičky

Domácí: Schwolow – Kübler, Gulde, Söyüncü, Günter – Höler (71. Kath), Koch, Abraši, Haberer (89. Höfler) – Petersen (C), Kleindienst.

Hosté: Leno (C) – Henrichs, Tah, S. Bender, Wendell – Kohr (78. Volland), Aránguiz – Bellarabi (87. Pohjanpalo), Havertz, Bailey (66. Brandt) – Alario.

Hosté: 60. Mario Gómez

Domácí: Casteels – Verhaegh, Bruma, Knoche, Tisserand – Guilavogui, Arnold – Steffen (67. Mehmedi), Didavi (81. Brekalo), Malli – Origi.

Hosté: Zieler – Beck, Baumgartl, Pavard, Aogo (87. Mangala) – Thommy, Ascacibar, Gentner, Emiliano Insúa – Mario Gómez, Donis (46. Ginczek).

Domácí: William, Gerhardt, Osimhen, Grün, Brekalo, Mehmedi, Jung

Hosté: Akolo, Mangala, Burnic, Meyer, Özcan, Ginczek, Kamiński

Hosté: Ascacibar, Mangala

Harmann – Leicher, Schüller

Volkswagen Arena, Wolfsburg

Mario Gomez rozhodl o remíze Stuttgartu 1:1 ve Wolfsburgu, odkud v prosinci přestoupil.

SESTŘIH: Wolfsburg - Stuttgart 1:1. Gomez dal gól Vlkům, kde na podzim hrál

Domácí: 60. Zoller, 69. Meré

Hosté: 35. Batshuayi, 62. Batshuayi, 84. Schürrle

Domácí: T. Horn – F. Sörensen, Meré, Heintz, Hector (C) – Clemens (46. Zoller), Höger (87. C. Pizarro), S. Özcan, Jojić – Terodde, Guirassy (63. J. Córdoba).

Hosté: Bürki – Ł. Piszczek, Papastathopoulos (C), Toprak, Toljan – Dahoud (63. Guerreiro), Weigl, Kagawa – Pulisic (72. Sancho), Batshuayi, Schürrle (87. Akanji).

Domácí: Kessler, Maroh, Zoller, Córdoba, Pizarro, Koziello, Lehmann

Hosté: Sancho, Weidenfeller, Guerreiro, Şahin, Isak, Akanji, Castro

Domácí: Jojić, Hector

Hosté: Dahoud

Brand – Schröder, Emmer

RheinEnergieStadion (Kolín n. R.)

Čtyřiadvacetiletý Batshuayi, který přišel do Dortmundu na hostování z Chelsea těsně před uzávěrkou přestupového období, otevřel skóre v 35. minutě. Postaral se tak o pětistou branku tohoto ročníku bundesligy.

Po hodině hry vyrovnal hlavou střídající Simon Zoller, o pár minut později se podruhé v utkání trefil Batshuayi. Domácí dokázali znovu vyrovnat, když se další povedenou hlavičkou prosadil Jorge Mere.

O výhře Dortmundu rozhodl šest minut před koncem po Batshuayiově přiťuknutí Schürrle, jehož prudká střela zapadla přesně do šibenice. Borussia si tak po třech remízách připsala plný bodový zisk.

SESTŘIH: Kolín - Dortmund 2:3. Hostující posila Batshuayi při premiéře zářila

NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka po kiksu zářil, vychytal velkou šanci Konopljanky

NEJ moment bundesligy: Takhle brání kapitán! Sokratis hlavou vyrazil nebezpečnou střelu

NEJ hráč bundesligy: Debut z říše snů, Batshuayi byl u všech tří branek Dortmundu

NEJ góly bundesligy: Super technik Gregoritsch i Ribéryho dělovka

NEJ pohyb bundesligy: Perfektní lob vedl k vítěznému gólu Brém

NEJ tým bundesligy: Debutanti Lookman a Batshuayi i zkušený lídr Ribéry

1. Bayern 34 27 3 4 92:28 84
2. Schalke 34 18 9 7 53:37 63
3. Leverkusen 34 15 10 9 59:44 55
4. Hoffenheim 34 15 10 9 66:48 55