Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Frankfurt - 4. února 2018   15:30

Augsburg
20' Ku  • 76' Gregoritsch (Caiuby) • 89' Richter
3:0
(1:0)
Augsburg
Hitz – Framberger, Danso, Hinteregger, Max – Morávek (71. Richter), Baier (C) – Heller (82. Schmid), Ku, Caiuby – Gregoritsch.
Luthe – Parker, Janker, Schmid, Kačar, Córdova, Richter.
Osmers – Heft, Gorniak
WWK Arena, Augsburg
Frankfurt
Hradecky – Salcedo, Hasebe (C), Falette, M. Wolf, K-P. Boateng (67. Fabián) – Mascarell, Gaćinović (52. G. Fernandes), Chandler – Haller (82. D. da Costa), Jović.
Zimmermann – G. Fernandes, Fabián, Willems, D. da Costa, Barkok, Hrgota.

SESTŘIH: Augsburg - Frankfurt 3:0. Morávek nastoupil poprvé od října

To je už ode mě pro tento zápas vše. Přeji hezký zbytek neděle.
Augsburg překvapivě snadno porazil Frankfurt a poprvé si letos připsal tři body do tabulky. Frankfurt tak prováhal šanci dostat se na druhé místo tabulky, kde by se ocitl, kdyby vyhrál. Místo toho se musí spíše dívat za sebe, Augsburg už má za sebou jen o dva body. Domácí k výhře nakročili už v prvním poločase, kdy se prosadil po standardní situaci Ja-Čeol Ku. Hned poté následovala tyčka po hlavičce Joviče, takže hosté měli i smůlu. Ve druhém poločase Augsburg udeřil znovu po standardce, nádherně se z otočky prosadil Michael Gregoritsch. Pak Jovič trefil podruhé v zápase tyčku a následně definitivně rozhodl o třech bodech pro domácí mladík Marco Richter.
90+1'
90'
Augsburg už ví, že tohle utkání vyhraje a i fanoušci už slaví.
89'
Augsburg právě vstřelil branku!
Tak a je rozhodnuto. Dvacetiletý mladík MARCO RICHTER si počínal naprosto sebevědomě a zkušeně a rozhodně to nevypadalo, že tohle byl jeho první ligový gól v kariéře. Navedl si míč v rychlosti více na střed a pak zakončil přesně k tyči. Hradecky byl bez šance. Bez asistence.
88'
Nepřesný pas Augsburgu znamená ztrátu míče a zaútočit mohou hosté.
87'
Čas se pro Frankfurt už hodně krátí a on stále prohrává 0:2. A navíc nyní vhazuje domácí mužstvo.
86'
Daniel Baier hledal dlouhým centrem ze standardní situace Michaela Gregoritscha, ale ten se tentokrát k zakončení nedostal.
85'
Nebezpečná střela hostů! Luka Jović rychlým pohybem tělem zmátl obránce a pak vypustil přízemní ránu na branku soupeře. A trefil tyčku. Už dnes podruhé.
84'
Když měl ovšem Augsburg možnost, hned se vydal dopředu. Tentokrát však branku Frankfurtu neohrozil.
83'
Hosté obléhají pozorně se přesunující obranu domácího týmu. Augsburg se brání velice soustředěně a soupeře zatím nepustil do šance.
82'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Marcel Heller, přichází Jonathan Schmid.
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sébastien Haller, přichází Danny da Costa.
81'
Frankfurt se přeci jen nyní dostává do mírného tlaku. Má ještě 10 minut na vyrovnání.
80'
Marius Wolf se dostal do velké šance a mohl vyrovnat. Krásně si prvním dotykem přichystal míč na střelu, ale pak zakončil jen do Hitze.
79'
Augsburg sice vede, ale i nadále napadá hodně vysoko a nenechává se zatlačit před své vápno.
78'
Marwin Hitz si připsal naprosto snadný zákrok proti střele Fabiana.
76'
Domácí to opravdu dokázali a už vedou 2:0! Caiuby prodloužil míč na MICHAELA GREGORITSCHE. Ten si těžký balón skvělým způsobem zpracoval a pak z dalšího doteku z otočky nechytatelně zakončil. Asistence: Caiuby.
75'
Caiuby byl zastaven jen za cenu faulu. Domácí už se chystají k rozehrávce standardní situace. Z jedné už dnes skórovali.
74'
Marco Fabián se dostal ke střele z dálky, ale nezaměstnal Hitze, protože netrefil branku..
73'
Vypadalo to, že si Wolf míč předkopl příliš daleko. Ale ještě ho dokázal dostihnout a tak může akce hostů pokračovat.
72'
Marco Richter se hned po svém příchodu na trávník dostal ke střele. A to i přesto, že u něj byli hned čtyři protihráči. Nakonec ale nestřílel moc nebezpečně.
71'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Jan Morávek, přichází Marco Richter.
70'
Michael Gregoritsch nedokázal utéct obraně Frankfurtu. Hostující obránci ho dolízali zastavit.
68'
Caiuby byl v obložení tří protihráčů. Přesto dokázal udržet míč a v nebezpečném prostoru ho neztratil.
67'
Už se zase hraje, oba hráči jsou schopni pokračovat ve hře.
67'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Kevin-Prince Boateng, přichází Marco Fabián.
66'
Na Joviče letěl centr z levé strany. Útočník se pak srazil s brankářem Hitzem a oba končí v bolestech na trávníku.
64'
Heller hledal tentokrát už mnohem lepším centrem Michaela Gregoritsche. Ten jen opravdu těsně na ten míč nedoskočil.
63'
Na druhé straně se podobně vedlo i Mariusu Wolfovi, Také jeho centr skončil v náručí brankáře.
62'
Heller ukázal své rychlé nohy a dostal se od pravé postranní čáry k centru. Jenže našel jen připravené ruce Hradeckého.
61'
Akce Frankfurtu k vyrovnání nevedla. Bude to pouze odkop od brány v podání Marvna Hitze.
59'
Martin Hinteregger se uchýlil k dlouhému míči a ten nakonec málem propadl na Kua. Ale ten byl nakonec v ofsajdu.
58'
Morávek se snažil do úniku poslat Joviče, ale jeho pas neměl dostatečnou přesnost.
57'
Timothy Chandler se dopustil jednoduché ztráty uprostřed hřiště a znovu se tak bude muset Frankfurt bránit.
56'
Raphael Framberger dostává žlutou kartu za tvrdý faul zezadu.
55'
Druhá půle zatím přináší převahu Augsburgu. Frankfurt sice potřebuje srovnat, ale zatím se musí spíše bránit.
53'
Míč šel do autu od Hellera, takže budou mít vhazování hosté a mohou se dostat dál od své branky.
52'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Mijat Gaćinović, přichází Gélson Fernandes.
51'
Caiuby natáhl krok a z levé strany centroval do vápna. Tam se k zakončení dostal Heller, ale Hradeckého překonat nedokázal.
46'
První poločas je za námi. Hrál se celkem pohledný fotbal. Hodně běhavý a agresivní. K vidění bylo ale také hodně faulů a jeden z nich přinesl i zatím jediný gól. Po standardce Augsburgu se k míči ve vápně trochu náhodou dostal Ja-Čeol Ku a neomylně otevřel skóre. Hosté pak hned minutu nato trefili tyčku. Další šance pak měli znovu domácí, tu největší Caiuby a v samotném závěru pak ještě Heller.
45'
45'
Michael Gregoritsch našel před brankou Hellera a ten mohl navýšit vedení Augsburgu. Ale perfektní zákrok předvedl Lukas Hradecky.
44'
Boateng ztratil ve středu hřiště míč a byly z toho pro Frankfurt nepříjemnosti. Zprava centroval aktivní Caiuby. Avšak k zakončení nakonec nikoho ze svých spoluhráčů nevyzval.
43'
Domácí se pokusili nápaditým obloučkem vysunout za obranu Hellera. Ta přihrávka ale byla nepřesná a skončila u Hradeckého.
42'
Ani podruhé nemusel Hitz zasahovat, dobrou práci odvedli při bránění rohového kopu jeho spoluhráči.
42'
Hosté rozehráli rohový kop na přední tyč. A zopakují si ho hned ještě jednou.
41'
Philipp Max byl trefen nepříjemně míčem do obličeje. Hra je z tohoto důvodu přerušena.
40'
Marcel Heller dostal dlouhou přihrávku za obranu a vypadalo to chvíli, že se bude sám řítil na branku. Ale nakonec se nedostal díky kvalitnímu bránění hostů ani do zakončení.
39'
Boatenga si domácí velmi dobře hlídají. Ani tentokrát nedostal záložník Frankfurtu prostor něco pořádného vymyslet.
38'
Hradecky předvedl dobré čtení hry. Vyběhl ze své branky a chytil míč do náruče. Tím zamezil šanci Augsburgu.
37'
Standardní situaci od levé postranní čáry rozehrál Mijat Gaćinović. Našel ale jen připravené rukavice brankáře Marvina Hitze.
36'
Caiuby se vracel vypomoci obraně a přitom zezadu fauloval unikajícího Timothyho Chandlera.
35'
Boateng hledal nabíhajícího spoluhráče do pokutového území. Ten byl ale velmi dobře pokrytý.
34'
Nyní se sice hosté dostali za půlku a začali obléhat srovnanou obranu soupeře, ale pak se sami vyřadili z šance vlastní nepřesností.
33'
Domácí vysunuli své napadání a dělají velké problémy Frankfurtu v jeho rozehrávce.
32'
Z levé strany posílal míč před branku Frankfurtu Max. Míč nakonec propadl až ke Caiubymu. Ten ho ale ve velmi slibné šanci netrefil dobře a ani netrefil branku.
31'
Frankfurt se chtěl za pomocí krátkých přihrávek probojoval do pokutového území hostů, ale tam byl prostor příliš přehuštěný.
29'
Omar Mascarell se svíjí v bolestech na trávníku a zřejmě bude muset být ošetřen.
28'
Augsburg se k žádnému nebezpečnému ohrožení branky Frankfurtu nedostal. Hosté se standardní situaci ubránili.
27'
Simon Falette si pomohl v souboji o míč nedovoleně rukama a za to dostává žlutou kartu,
25'
Právě teď k jednomu takového protiútoku došlo. Philipp Max získal míč, pár metrů s ním uběhl a pak vyslal do úniku Michaela Gregoritsche. Ten byl ale v těsném ofsajdu.
24'
Augsburg se nyní mírně zatáhl a dává Frankfurtu mnohem více prostoru pro jeho kombinaci. Sám bude nejspíše hrozit hlavně z protiútoků.
22'
Po Morávkově faulu budou rozehrávat hosté. Morávek dostává od rozhodčího poslední varování. Příště už to asi bude za žlutou kartu.
21'
Hosté málem okamžitě odpověděli. K hlavičce se dostal Luka Jović a Hitze už měl překonaného. Trefil ale tyčku.
20'
Domácí se ujímají vedení! Povedlo se jim to ze standardní situace. Centr sice hosté odvrátili, ale ne příliš důrazně. Po další tečované střele se pak dostal míč k JA-ČEOL KUOVI: Ten se s míčem otočil a zakončil po zemi přesně k protější tyči. Bez asistence.
19'
Augsburg bude zahrávat standardní situaci.
18'
Hosté jsou v tabulce výše a mají o pět bodů více než Augsburg. Nyní si pomalu začínají zabírat větší držení míče a převahu uprostřed pole.
17'
Max přihrál Hellerovi a pak si nabíhal pro zpětnou přihrávku. Jenže byl dobře pokrytý a i proti míč nakonec skončil za postranní čárou.
16'
Timothy Chandler našel pěkným centrem z hloubi pole ve vápně naskakujícího Joviče. Ten hlavou trefil míč, ale branku následně už ne.
15'
Po faulu domácích rozehrával Eintracht z blízkosti půlící čáry. Augsburg pak jeho rozehrávku vytlačil ještě blíž brance hostů.
14'
Z pravé strany cpal nebezpečným způsobem míč před branku Frankfurtu Caiuby. Míč se několikrát nebezpečně odrazil a nakonec skončil na kopačkách hostů.
14'
Luka Jović se sice diví, ale byl mu odpískán nedovolený zákrok a on tím pádem nemohl pokračovat do pokutového území domácích.
13'
Sébastien Haller centroval z pravé strany, ale hodně nepovedeně. Míč letěl velmi vysoko a nikdo včetně nabíhajícího Chandlera na něj nemohl dosáhnout.
12'
Tentokrát se role proměnili a v souboji uprostřed hrací plochy byl faulován bývalý hráč například AC Milán Kevin-Prince Boateng.
11'
Omar Mascarell fauloval uprostřed hřiště. Takže bude následovat standardní situace Augsburgu.
10'
Heller dostal míč do běhu na pravém křídle a hned pak nastřeloval míč do šestnáctky. Tam však nedokázal nikoho zastihnout, ačkoliv Ja-Čeol Ku měl k míči hodně blízko.
9'
Český záložník ve službách Augsburgu Jan Morávek o sobě dal vědět. Dostal se k hlavičce, ale branku netrefil. Poslední gól vstřelil v Bundeslize v roce 2015.
9'
Hosté se nyní uchýlili pod tlakem až k přihrávce na brankáře Hradeckého. ten pak nakopl míč na druhou polovinu hřiště.
8'
Hra má v prvních minutách dobré tempo. Hráči neztrácejí čas zbytečnými přihrávkami a hned se ženou dopředu. Žádnou opravdu velkou šanci jsme ale zatím neviděli.
7'
Hosté se obránili a hned poté se vydali dopředu. První náznak šance Frankfurtu měl Sébastien Haller. Vše ale končí jen odkopem od branky Hitze.
6'
Po zblokované střele budou domácí zahrávat rohový kop. Míč si chystaá Philipp Max.
5'
Morávek tentokrát vinou nepřesné přihrávky daroval míč soupeři. Ten se však nedostal ani k blízkosti vápna Augsburgu.
4'
Teď předvedl Michael Gregoritsch hodně ostrý šlapák na Mariuse Wolfa. Jasný a bolestivý faul.
3'
Michael Gregoritsch se dostal l zajímavé střele. Z hranice vápna však nemířil přesně a branku minul.
2'
Znovu Jan Morávek rozjel ziskem míče akci Augsburgu, ale ta nakonec až ohrožení branky hostů nedospěla.
2'
Morávek uprostřed hřiště vybojoval míč pro svůj tým, obral o něj Boatenga.
1'

FC Augsburg: Hitz – Framberger, Danso, Hinteregger, Max – Morávek, Baier (C) – Heller, Ku, Caiuby – Gregoritsch.
Náhradníci: Luthe – Parker, Janker, Schmid, Kačar, Córdova, Richter.

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Salcedo, Hasebe (C), Falette, M. Wolf, K-P. Boateng – Mascarell, Gaćinović, Chandler – Haller, Jović.
Náhradníci: Zimmermann – G. Fernandes, Fabián, Willems, D. da Costa, Barkok, Hrgota.

Rozhodčí: Osmers – Heft, Gorniak.
Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas těchto dvou týmu v této sezoně zvládl Augsburg, který na soupeřově hřišti vyhrál 2:1. O góly se postarali Max a Caiuby. Za Frankfurt pak sice snížil Jovič, ale vyrovnat se už domácím nepodařilo. Z posledních šesti vzájemných utkání jich čtyři skončily remízou. Frankfurt vyhrál jediné z posledních deseti vzájemných duelů.
Eintracht Frankfurt

Frankfurt v této sezoně postavil silný tým, který bojuje o evropské poháry. Zatím má nakročeno slibně, protože s 33 body drží šesté místo. To by v příští sezoně znamenalo play-off Evropské ligy. Frankfurt však může pomýšlet ještě výše. Před sebou má pouze o bod Schalke a Dortmund a o dva body Lipsko a Leverkusen. Pokud by dnešní utkání Frankfurt zvládl vyhrát, dostal by se přes všechny tyto týmy na skvělé druhé místo tabulky za nedostižný Bayern. Všichni zmiňovaní totiž mají už zápas 21. kola odehraný. Nejbližšími pronásledovateli Frankfurtu jsou Mönchengladbach, ten ztrácí dva body a Augsburg s Hoffenheimem, ti ztrácí bodů už pět. Poslední dvě utkání dokázal Frankfurt vyhrát. Nejprve si poradil 3:1 s Wolfsburgem, pak 2:0 s Mönchengladbachem. Frankfurt už neprohrál šest soutěžních utkání po sobě. Naposledy nestačil na Bayern. Frankfurt je druhý nejlepší tým na cizích stadionech. Prohrál venku jen jednou z deseti utkání. Šestkrát dokonce vyhrál.
FC Augsburg

Augsburg v letošní sezoně patří k tomu lepšímu co Bundesliga nabízí, po polovině sezony má stále ještě na dohled pohárové příčky. 28 nasbíraných bodů řadí Augsburg na osmé místo. Šesté místo, které drží Frankfurt, zaručující play-off Evropské ligy, je Augsburgu vzdáleno na pět bodů. To není moc a pokud by se Augsburgu povedl vzájemný zápas, bylo by to ještě blíž. V posledních zápasech však tento klub příliš nevyhrával. Te tří bodů se radoval jen jednou z šesti posledních ligových kol. To porazil Hamburg 1:0. Naposledy Augsburg remizoval 1:1 na hřišti Kolína nad Rýnem. Na domácím hřišti vyhrál z deseti utkání jen třikrát a čtyřikrát prohrál.
Zdravím a vítám všechny fotbalové fanoušky u sledování on-line přenosu utkání 21. kola německé Bundesligy mezi týmy FC Augsburg a Eintracht Frankfurt. Zápas se odehraje na stadionu WWK Arena v Augsburgu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.