Gebre Selassie asistoval, Brémy přesto padly. Dortmund porazil druhý Gladbach

0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Český fotbalista Theodor Gebre Selassie v 17. kole německé ligy přihrál na gól, ale Werder Brémy s Jiřím Pavlenkou v brance prohrál v Lipsku 2:3. Leverkusen porazil 3:1 Herthu Berlín, za niž odehrál 75 minut Vladimír Darida. Ondřej Petrák se marně snažil odvrátit domácí prohru Norimberku 0:1 s Freiburgem. Páteční zápas dvou nejlepších týmů mezi Dortmundem a Gladbachem skončil vítězstvím 2:1 pro BVB. Borussia tak má v čele šestibodový náskok před Bayernem, který zvítězil ve Frankfurtu 3:0. Wolfsburg zvítězili v Augsburgu 3:2 gólem z 89. minuty a protáhl úspěšnou sérii. Z posledních šesti zápasů vytěžili 16 bodů.

Brankář Pavlenka v prvním poločase dvakrát lovil míč ze sítě. V 22. minutě neměl nárok proti Klostermannově dělovce na přední tyč a těsně před odchodem do kabin inkasoval po chybě v rozehrávce. Český brankář nahrál do těžké pozice Krusemu, jenž při pokusu vrátit Pavlenkovi míč "namazal" Wernerovi a ten skóroval pojedenácté v ligové sezoně.

Brémy se ale gólově prosadily i v 17. utkání ligové sezony, poté co v 67. minutě našel Gebre Selassie zpětnou přihrávkou na hranici vápna Kruseho. A o deset minut později vyrovnal po skvělé Osakově práci Sargent. Favorizované Lipsko si ale čtvrtou domácí výhru v řadě vzít nenechalo. Tři minuty před koncem rozhodl přízemní střelou střídající Bruma. Lipsko zůstalo čtvrté, Werder se propadl na desáté místo.

Bayern potvrdil vzestupnou formu a připsal si v bundeslize páté vítězství v řadě, navíc už čtyřikrát po sobě neinkasoval. Hvězdou utkání byl Ribéry, který dal dva góly, což je stejně jako za celý předchozí průběh ligové sezony. Trenér Bayernu Kovač slavil výhru proti klubu, který před příchodem do Mnichova vedl.

Leverkusen poslal do vedení už po pěti minutách hry Volland. V 23. minutě zvýšil Havertz, který využil špatného zpracování brankáře Jarsteina. Hertha ještě do poločasu snížila po rohu zásluhou Torunarighy. Bayeru ale dodal klid po změně stran opět teprve devatenáctiletý Havertz.

Fotbalisté Wolfsburgu zvítězili v německé lize v Augsburgu 3:2 a posunuli se už na páté místo. Favorizovaní hosté si brzy vytvořili převahu i šance. Weghorst ještě trefil tyč, ale krátce nato se v 33. minutě po rohu prosadil kapitán Guilavogui a před poločasem zvýšil střelou zpoza šestnáctky Brazilec William.

Augsburg ale po změně stran dokázal během čtvrt hodiny vyrovnat brankami Raniho Khediry a střídajícího Venezuelana Córdovy. Na třetí remízu za sebou ale nedosáhl, těsně před koncem mu ji po bleskovém protiútoku sebral Gerhardt.

Augsburgu dál patří 15. místo, od barážové příčky ho dělí bod. Jan Morávek zůstal mezi domácími náhradníky.

Od 73. minuty si zahrál Pavel Kadeřábek z Hoffenheimu, který doma remizoval 1:1 s Mohučí a pošesté za sebou v lize zaznamenal nerozhodný výsledek. Neporazitelnost Hoffenheimu trvá už deset zápasů, tým je v tabulce sedmý.

Dortmund přezimuje první

Dortmund měl v domácím prostředí před 81.365 diváky převahu, ale jeho jedinou šancí dlouho byla situace z 20. minuty, kdy se po rychlé kombinaci dostal až před branku hostů Reus. Sommer však jeho střelu zblízka vyrazil. V závěru poločasu otevřel skóre střelou z úhlu domácí Sancho, v nastavení ale z dorážky rychle odpověděl Kramer.

Reus se přece jen prosadil krátce po přestávce, kdy si opět naběhl na malé vápno a tentokrát už ve skluzu skóroval. V sezoně se trefil pojedenácté, v tabulce střelců je třetí. Krátce poté se mohl na vedoucí dvojici dotáhnout, ale jeho přímý kop skončil na tyči.