Lipsko vyhrálo i druhý zápas Bundesligy, Darida po hodině střídal | iSport.cz

Lipsko vyhrálo i druhý zápas Bundesligy, Darida po hodině střídal

Timo Werner v dresu Lipska
ANALÝZA DERBY: Sparta neprohrála jen kvůli Jílkovi. Musí být dál odvážná ANALÝZA DERBY: Sparta neprohrála jen kvůli Jílkovi. Musí být dál odvážná
PĚT MOMENTŮ VÍKENDU: Derby pod taktovkou Slavie a nepovedená příbramská soulož PĚT MOMENTŮ VÍKENDU: Derby pod taktovkou Slavie a nepovedená příbramská soulož

Fotbalisté Lipska si dnes poradili 2:1 s Frankfurtem a vyhráli i ve druhém kole německé ligy. Ve druhém zápase nedělního programu nenavázala Hertha s Vladimírem Daridou v základu navázat na výkon proti Bayernu a prohrála s Wolfsburgem 0:3. Český reprezentant střídal po hodině.

Jednou brankou se na výhře Lipska nad Frankfurtem podílel Timo Werner, který měl podle médií namířeno do mistrovského Bayernu Mnichov, ale Lipsko dnes informovalo, že s útočníkem podepsalo novou smlouvu.

Werner, který se po vleklém jednání upsal klubu do léta 2023, se prosadil v desáté minutě a navázal na gól z úvodního kola, v němž přispěl k triumfu 4:0 nad Unionem Berlín.

Na 2:0 zvýšil v 80. minutě Yussuf Poulsen a i když minutu před koncem snížil Goncalo Paciencia, Lipsko těsné vedení udrželo.

Wolfsburg v Berlíně rychle vedl po penaltové trefě Wouta Weghorsta. Český reprezentant Vladimír Darida sice byl v základní sestavě, ale bodům nepřispěl. Střídal po hodině hry a z lavičky sledoval, jak Brekalo s Roussillonem zvyšují na konečných 3:0 pro vlky.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:

Lipsko - Eintracht Frankfurt 2:1 (10. Werner, 80. Poulsen - 90. Paciencia), Hertha Berlín - Wolfsburg 0:3 (9. Weghorst z pen., 82. Brekalo, 90.+1 Roussillon).

1. Lipsko 5 4 1 0 13:3 13
2. Bayern 5 3 2 0 16:4 11
3. Dortmund 5 3 1 1 15:7 10
4. Freiburg 5 3 1 1 11:4 10
5. Schalke 5 3 1 1 10:5 10
6. Mgladbach 5 3 1 1 7:5 10
7. Leverkusen 5 3 1 1 8:7 10
8. Wolfsburg 4 2 2 0 7:3 8