Lipsko vyhrálo i druhý zápas Bundesligy, Darida po hodině střídal | iSport.cz
25. srpna 2019 • 23:30

Lipsko vyhrálo i druhý zápas Bundesligy, Darida po hodině střídal

Timo Werner v dresu Lipska
SESTŘIH: Inter - Slavia 1:1.  Pražané sahali po vítězství, favorit srovnal v nastavení SESTŘIH: Inter - Slavia 1:1. Pražané sahali po vítězství, favorit srovnal v nastavení
RUDEJ FANDA: Sparta v suchým triku. Baluta brečel, pak předvedl h***o RUDEJ FANDA: Sparta v suchým triku. Baluta brečel, pak předvedl h***o

Fotbalisté Lipska si dnes poradili 2:1 s Frankfurtem a vyhráli i ve druhém kole německé ligy. Ve druhém zápase nedělního programu nenavázala Hertha s Vladimírem Daridou v základu navázat na výkon proti Bayernu a prohrála s Wolfsburgem 0:3. Český reprezentant střídal po hodině.

Jednou brankou se na výhře Lipska nad Frankfurtem podílel Timo Werner, který měl podle médií namířeno do mistrovského Bayernu Mnichov, ale Lipsko dnes informovalo, že s útočníkem podepsalo novou smlouvu.

Werner, který se po vleklém jednání upsal klubu do léta 2023, se prosadil v desáté minutě a navázal na gól z úvodního kola, v němž přispěl k triumfu 4:0 nad Unionem Berlín.

Na 2:0 zvýšil v 80. minutě Yussuf Poulsen a i když minutu před koncem snížil Goncalo Paciencia, Lipsko těsné vedení udrželo.

Wolfsburg v Berlíně rychle vedl po penaltové trefě Wouta Weghorsta. Český reprezentant Vladimír Darida sice byl v základní sestavě, ale bodům nepřispěl. Střídal po hodině hry a z lavičky sledoval, jak Brekalo s Roussillonem zvyšují na konečných 3:0 pro vlky.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:

Lipsko - Eintracht Frankfurt 2:1 (10. Werner, 80. Poulsen - 90. Paciencia), Hertha Berlín - Wolfsburg 0:3 (9. Weghorst z pen., 82. Brekalo, 90.+1 Roussillon).

1. Lipsko 4 3 1 0 10:3 10
2. Dortmund 4 3 0 1 13:5 9
3. Freiburg 4 3 0 1 10:3 9
4. Bayern 4 2 2 0 12:4 8
5. Wolfsburg 4 2 2 0 7:3 8
6. Schalke 4 2 1 1 8:4 7
7. Mgladbach 4 2 1 1 5:4 7
8. Leverkusen 4 2 1 1 6:7 7