Autor: ČTK, jon
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Brém s Jiřím Pavlenkou a Theodorem Gebre Selassiem podlehli v 33. kole německé ligy Mohuči 1:3. Před posledním kolem tak zůstali na sestupové pozici a navíc budou za týden možná postrádat právě českého obránce, neboť v polovině zápasu musel Gebre Selassie kvůli zranění střídat.

Třiatřicetiletý bývalý reprezentant opustil hřiště těsně před koncem prvního poločasu, problémy měl s nohou. Werder má stále šanci předstihnout šestnáctý Düsseldorf, v posledním kole bude hostit Kolín nad Rýnem.

„Pokud se hráč jako Theo, který miluje klub jako nikdo jiný, nechá vystřídat, pak lze předpokládat, že bude nesmírně těžké, aby byl příští týden na hřišti,“ řekl kouč Florian Kohfeldt. Podrobnosti o zranění českého fotbalisty zatím klub nezveřejnil.

Brémy vyslaly v prvním poločase na branku 11 střel, přesto prohrávaly po gólech Robina Quaisona a Jeana-Paula Boëtiuse 0:2. Gebre Selassieho nahradil Ludwig Augustinsson. V 58. minutě vystřelil Werderu naději na bod Juja Osako, v závěru ale definitivně rozhodl střídající Edimilson Fernandes. Brémy ztrácí na Düsseldorf, který remizoval 1:1 s Augsburgem, dva body. Proti Kolínu tak musí Werder vyhrát a doufat v zaváhání svého konkurenta.

Dortmund si zajistil druhé místo výhrou 2:0 v Lipsku, obě trefy obstaral Erling Haaland. Patrik Schick odehrál za domácí celý zápas, ale do statistik se zapsal jen žlutou kartou. Pavel Kadeřábek přispěl asistencí k vysokému vítězství Hoffenheimu 4:0 nad Unionem Berlín.

Dortmund napravil překvapivou domácí porážku s Mohučí z minulého kola. Šlágr dnešního programu rozhodl Haaland po půlhodině hry, kdy zužitkoval nezištnou přihrávku sedmnáctiletého záložníka Giovanniho Reyny.

Norský kanonýr přidal svůj druhý gól v zápase a 13. trefu v německé lize ve třetí minutě nastavení. Zároveň to byl 84. ligový gól Borussie v sezoně, což je klubový rekord. Dortmund má před posledním kolem na druhém místě náskok šest bodů právě na Lipsko.

Do hry o první čtyřku a účast v Lize mistrů se vrátil vítězstvím 3:1 proti již jistě sestupujícímu Paderbornu také Mönchengladbach. Ten o dva body odsunul na pátou příčku Leverkusen, který podlehl 0:2 Herthě Berlín. Za vítězný tým odehrál celé utkání záložník Vladimír Darida.

Už jistý šampion Bayern Mnichov si poradil na svém stadionu 3:1 s Freiburgem. Dvěma brankami přispěl s 33 trefami nejlepší bundesligový střelec Robert Lewandowski. Tolik gólů během jedné bundesligové sezony nastříleli v minulosti pouze Gerd a Dieter Müllerovi.

Freiburg už nemůže dostihnout sedmý Hoffenheim, který si tak zajistil účast v Evropské lize. A to i díky Kadeřábkově vybídnutí ze závěru první půle, po němž zakončil Munas Dabbur.