Schick má 18. gól, proti Gladbachu ale nedal penaltu. Bayer vyhrál 2:1

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Český útočník Patrik Schick přispěl 18. ligovým gólem v sezoně k výhře Leverkusenu v 19. kole bundesligy na půdě Mönchengladbachu 2:1. Kromě toho ještě neproměnil penaltu. Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli 4:0 v Kolíně nad Rýnem. Kanonýr Robert Lewandowski nasázel při vysokém vítězství hattrick a dal svůj 300. gól v bundeslize. Lídr soutěže tak zareagoval na páteční výhru Dortmundu a udržel před ním šestibodový náskok. Záložník Vladimír Darida odehrál celý zápas při bezbrankové remíze Herthy Berlín na hřišti Wolfsburgu.

Schick mohl otevřít skóre v 50. minutě, jeho penaltový pokus k pravé tyči ale brankář Sommer vystihl. Bayer to dlouho nemrzelo, protože z následného rohového kopu se prosadil Andrich.

V 74. minutě už byl Schick úspěšnější, když si naskočil na centr z přímého kopu a hlavičkou přidal nakonec vítěznou trefu. Druhý nejlepší střelec loňského Eura dal v posledních šesti duelech deset branek.

Po Elvediho snížení mohl Bayer znovu odskočit z pokutového kopu, na Sommera ale nevyzrál ani Demirbay. Leverkusen i tak uspěl po čtyřech zápasech a dostal se na třetí místo tabulky. Mönchengladbach je dvanáctý.

Domácí: 82. Elvedi

Hosté: 52. Andrich, 75. Schick

Domácí: Sommer – Marvin, Elvedi, Jantschke (71. Beyer) – Lainer (80. Herrmann), Koné, Bénes (62. Scally), Netz (62. Thuram) – Neuhaus, Stindl (80. Pléa) – Embolo.

Hosté: Hrádecký – Frimpong (57. Fosu-Mensah), Tah, Hincapié, Bakker – Andrich, Demirbay – Bellarabi (83. A. Adli), Wirtz (90. Amiri), Diaby (90. P. Retsos) – Schick.

Domácí: Beyer, Ginter, Herrmann, Müsel, Noss, Pléa, Thuram, Scally, Sippel

Hosté: Adli, Alario, Amiri, Fosu-Mensah, Luňov, Gedikli, Sertdemir, Retsos

Domácí: Stindl, Beyer

Hosté: Tah, Bakker, Demirbay

Borussia-Park, Mönchengladbach

Lewandowski nasázel hattrick

Lewandowski otevřel skóre v 11. minutě, kdy převzal ve vápně Müllerovu přihrávku a z otočky přesně zakončil. Bayern skóroval v 66. bundesligovém utkání v řadě, čímž vytvořil nový rekord soutěže. Müller asistoval i u Tollisovy výstavní trefy z 26. minuty.

Po změně stran dokonal Lewandowski hattrick. Nejprve se prosadil křížnou střelou a čtvrt hodiny před koncem zužitkoval i druhou asistenci střídajícího Saného. Polský kanonýr má na kontě v této sezoně 23 branek, o pět víc než druhý nejlepší střelec soutěže Schick.

Bayern částečně napravil minulou domácí porážku s Mönchengladbachem. Kolín přišel o třízápasovou vítěznou šňůru a je osmý.

Union Berlín zdolal 2:1 čtvrtý Hoffenheim a v tabulce se na něj bodově dotáhl. Vítěznou branku vstřelil v 73. minutě Prömel. Hoffenheimu chyběl zraněný obránce Pavel Kadeřábek.

Na sedmé místo se posunulo Lipsko výhrou 2:0 ve Stuttgartu. O branky se postarali dva nejlepší střelci týmu Silva a Nkunku. Stuttgart čeká na vítězství čtyři zápasy a je patnáctý.