Leverkusen - Augsburg 5:1. Diaby má hattrick, Schick rozjel gólovou kombinaci

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté Leverkusenu ve 20. kole německé ligy deklasovali Augsburg 5:1. Domácí útočník Patrik Schick se gólově neprosadil, jeho spoluhráč Moussa Diaby se blýskl hattrickem. Bayer naplno bodoval podruhé za sebou a upevnil si třetí místo v tabulce.

Leverkusen poslal do vedení v deváté minutě Bellarabi a za čtvrt hodiny ho napodobil Diaby. Schick mohl krátce před pauzou přidat třetí trefu, ale zblízka nepřekonal brankáře Gikiewicze.

Na Maierovo snížení z 62. minuty rychle odpověděl další domácí brankou Diaby a francouzský křídelník v 69. minutě završil hattrick. V závěru uzavřel skóre náhradník Alario, jenž vystřídal Schicka.

Pětadvacetiletý český reprezentant je s 18 góly nadále druhý v bundesligové tabulce střelců, ztrácí pět zásahů na vedoucího Lewandowského z Bayernu Mnichov. Na lavičce šestnáctého Augsburgu zůstal brankář Tomáš Koubek, jeho spoluhráč záložník Jan Morávek nebyl ani mezi náhradníky.

Druhý Dortmund po vítězství 3:2 nad Hoffenheimem ztrácí tři body na vedoucí Bayern, který má k dobru nedělní zápas s Herthou Berlín. Hostující Borussii poslal do vedení už v šesté minutě Haaland 16. ligovým gólem v sezoně. Těsně před pauzou odpověděl Kramarič.

Po změně stran náskok Dortmundu navýšili Reus a vlastní brankou Raum. Rutter v 77. minutě už pouze zmírnil domácí porážku. Hoffenheim bez zraněného obránce Pavla Kadeřábka v domácí soutěži prohrál podruhé za sebou a klesl na šestou příčku.

Na čtvrtou pozici se vyhoupl Union po výhře 2:1 v Mönchengladbachu. Oba góly berlínského týmu zaznamenal Kruse, jenž v minulosti působil v domácím klubu.

Hosté: 62. Maier

Domácí: Hrádecký /C/ – Frimpong, Tah (82. Retsos), Hincapié, Bakker – Andrich – Bellarabí (78. Fosu-Mensah), Wirtz (82. Sertdemir), Adli (70. Aránguiz), Diaby – Schick (70. Alario).

Hosté: Gikiewicz – Gumny (74. Framberger), Gouweleeuw /C/, Oxford, Uduokhai – Vargas (46. Zeqiri), Maier, Dorsch, Pedersen (46. Günther) – Pepi (57. Niederlechner), Gregoritsch (74. Hahn).

Domácí: Grill, Lomb, Fosu-Mensah, Retsos, Amiri, Sertdemir, Aránguiz, Alario, Gedikli

Hosté: Koubek, Framberger, Caligiuri, Hahn, Günther, Finnbogason, Niederlechner, Sarenren-Bazee, Zeqiri

Domácí: Bellarabi

Hosté: Pedersen, Uduokhai