Bayern doma zaváhal. Lipsko zničilo Schalke, Král kvůli zranění nehrál

1
Podry & Vacíno: Van Buren neremcal a září. Sparta? Úplný bizár. A Krejčí má problém
Špaček pálí: Rozšiřovat extraligu juniorů je nesmysl. Jsme přetrénování!

Fotbalisté Bayernu Mnichov nevyhráli ani ve druhém duelu jarní části německé ligy, v 17. kole remizovali na svém hřišti 1:1 s Kolínem nad Rýnem. Obránce Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas při remíze Hoffenheimu 2:2 se Stuttgartem. Lipsko deklasovalo 6:1 domácí Schalke a nejméně do středy se dostalo na druhé místo neúplné tabulky. Nováček soutěže, kterému dnes opět chyběl zraněný záložník Alex Král, zůstává na poslední příčce.

Kolín se v Mnichově ujal vedení ve čtvrté minutě po rohovém kopu, na zadní tyči dorazil míč do brány Schirí a navázal na dvougólové představení z minulého kola. Bayern po páteční remíze 1:1 s Lipskem zachránil alespoň bod až v 90. minutě zásluhou Kimmichovy rány o břevno.

Také Hoffenheim vybojoval doma bod až závěru. Stuttgart brankami Guirassyho a Enda otočil vývoj utkání, v 78. minutě ale byl vyloučen Ahamada a hosté vedení neudrželi. Ve čtvrté minutě nastavení srovnal druhou trefou v zápase nejlepší střelec týmu Kramarič. Hoffenheim bodoval po čtyřech utkáních a udržel před svým soupeřem 13. místo.

Lipsko v součtu s remízou s Bayernem navázalo na vydařený závěr podzimu a prodloužilo sérii bez porážky na 15 soutěžních zápasů. Favorit rozhodl čtyřmi góly v prvním poločase, dvakrát se trefil útočník Silva. Schalke prohrálo v lize potřetí za sebou.

Německá fotbalová liga - 17. kolo:

Schalke - Lipsko 1:6
Branky: 56. Kozuki - 7. a 44. Silva, 15. Henrichs, 45.+2 Werner, 83. Olmo, 89. Poulsen,

Bayern Mnichov - Kolín nad Rýnem 1:1
Branky: 90. Kimmich - 4. Schirí,

Hertha Berlín - Wolfsburg 0:5
Branky: 4. Svanberg, 31. Arnold z pen., 34. Wind, 72. Baku, 86. Marmúš,

Hoffenheim - Stuttgart 2:2
Branky: 11. a 90.+4 Kramarič - 45.+5 Guirassy, 77. Endo.

MS ve fotbale 2022 - Mistrovství světa v Kataru

Výsledky MS ve fotbale Kde sledovat MS ve fotbale v TV? Tabulka MS 2022 Pavouk play off Stadiony MS v Kataru Hry a fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2022 se konalo od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Turnaje se zúčastnilo 32 týmů. Titul získala Argentina s kapitánem Lionelem Messim, když ve finále po penaltovém rozstřelu porazila obhájce titulu z Francie 4:3. Bronz slavi Chorvatsko. Česká fotbalová reprezentace se bohužel na světový šampionát do Kataru nekvalifikovala, poté co v baráži podlehla Švédsku 0:1.

Fotbal dnes * Zemřel PeléFotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz