8. dubna 2023 • 17:40

Bayer slaví i bez Hložka s Schickem, Pavlenka chytal. Bayern dál vede

15
SESTŘIH: Slovácko - Sparta 2:4. Letenští jsou o krok blíž k titulu, zářil Kuchta
SESTŘIH: Plzeň - Mladá Boleslav 3:0. Jasná záležitost, hosté se zvedli až v závěru

Fotbalisté Bayernu Mnichov v 27. kole německé ligy zvítězili 1:0 na hřišti čtvrtého Freiburgu. Lídr tabulky oplatil soupeři úterní porážku ve čtvrtfinále poháru a udržel dvoubodový náskok před Dortmundem, který doma v souboji o druhé místo zdolal 2:1 Union Berlín. Brankář Jiří Pavlenka pomohl Brémám k remíze 2:2 v Mohuči. Leverkusen bez Patrika Schicka s Adamem Hložkem porazil doma 3:1 Frankfurt.

Jedinou branku duelu Freiburgu s Bayernem vstřelil v 52. minutě De Ligt, jenž navázal na gól dalšího stopera Upamecana z pohárového duelu. Tentokrát ale bavorský velkoklub vedení udržel a porazil Freiburg v lize počtvrté za sebou. Zároveň zvládl i druhý bundesligový zápas pod vedením nového kouče Tuchela.

V Dortmundu otevřel skóre Malen, po hodině hry ale srovnal Behrens. Trenér Fischer se přesto při 200. utkání na lavičce Unionu bodů nedočkal, v 79. minutě rozhodl Moukoko. Osmnáctiletý talent, který bojoval v posledních měsících se zraněním, dal sedmou ligovou branku v sezoně a první od začátku listopadu.

Leverkusen si proti Frankfurtu poradil bez Schicka, který ještě není po problémech s třísly připravený do hry, i nemocného Hložka. Přímý souboj o šesté místo rozhodli v první půli Adli s Diabym. Po změně stran snížil Sow, v nastavení ale přidal pojistku Azmún. Bayer uspěl v lize popáté v řadě, naopak Frankfurt pošesté za sebou nevyhrál.

O šesté místo mohla zabojovat i aktuálně osmá Mohuč, po bláznivém závěru ale nakonec získala jen bod. Ještě pět minut před koncem to vypadalo, že Pavlenka udrží pátou bundesligovou nulu v sezoně, pak ho ale překonal ránou zblízka Ajorque. Vzápětí odpověděl Stage a ve třetí minutě nastavení vrátil domácím vedení z dorážky Weiper. Nejlepší střelec soutěže Füllkrug ale stihl 16. gólem v sezoně ještě jednou vyrovnat a Werder se tak nadále drží ve středu tabulky.