Historický start pro Leverkusen. Bayern ve šlágru remizoval s Lipskem

1
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Bayern Mnichov ve šlágru 6. kola německé fotbalové ligy remizoval na hřišti Lipska 2:2 a klesl na třetí místo. Novým lídrem tabulky je Leverkusen, který zvítězil v Mohuči 3:0 a s pěti výhrami a jednou remízou zažívá nejlepší start do soutěže v historii.

Adam Hložek do utkání Leverkusenu naskočil za konečného stavu v 79. minutě. Do vedení se svěřenci Xabiho Alonsa dostali v 18. minutě, když se obránce Van den Berg snažil skluzem zneškodnit šanci hostů, ale místo toho si míč srazil do vlastní sítě. V 59. minutě zvýšil na 2:0 z přímého kopu Grimaldo a o šest minut později přidal třetí trefu Leverkusenu Hofmann.

„Nebyla to taková paráda jako v předchozích pěti zápasech, ale to nám může být jedno. Odehráli jsme dobré utkání a odvezli si domů tři body. Každý den tvrdě a pečlivě pracujeme, takže to pro mě není žádné překvapení,“ řekl švýcarský záložník Granit Xhaka, který přišel do Leverkusenu v létě z Arsenalu.

Lipsko, které minulý měsíc porazilo Bayern 3:0 v německém Superpoháru, v prvním poločase udeřilo dvakrát během šesti minut. Nejprve ve 20. minutě zakončil brejk Openda a krátce po něm zvýšil Lukeba, jenž využil Ulreichova zaváhání po rohu.

Bayern v 57. minutě snížil z penalty nařízené za ruku zásluhou Kanea, který dal po příchodu z Tottenhamu osmý gól v sezoně. Pouze Erling Haaland dokázal v úvodních šesti bundesligových zápasech vstřelit více branek, a to devět. Na konečných 2:2 vyrovnal v 70. minutě zblízka Sané.

Mönchengladbach v Bochumi zvítězil 3:1 po dvou brankách Pléy a jednom zásahu Neuhause a připsal si první tříbodový zisk. Za domácí se trefil Losilla. Útočník Borussie Tomáš Čvančara, který vynechal předchozí zápas kvůli zranění stehna, nahradil v 64. minutě Siebatcheua. K dosavadním třem bundesligovým gólům další nepřidal.

Wolfsburg po dvou gólech Winda porazil doma Frankfurt 2:0, hosté dohrávali od 59. minuty bez vyloučeného Götzeho. Václav Černý nastoupil až v 90. minutě.

Stuttgart zvítězil v Kolíně nad Rýnem 2:0 díky dvěma brankám Undava, který v týmu hostuje z Brightonu, a je na druhém místě bod za Leverkusenem.

Heidenheim si připsal historicky druhou výhru v bundeslize, brankou Besteho doma zdolal Union Berlín 1:0. Hosté prohráli čtvrtý ligový zápas v řadě, mezitím utrpěli porážku také v Lize mistrů. Alex Král odehrál v záloze Unionu celé utkání.