Bayern Mnichov ve šlágru 6. kola německé fotbalové ligy remizoval na hřišti Lipska 2:2 a klesl na třetí místo. Novým lídrem tabulky je Leverkusen, který zvítězil v Mohuči 3:0 a s pěti výhrami a jednou remízou zažívá nejlepší start do soutěže v historii.
Adam Hložek do utkání Leverkusenu naskočil za konečného stavu v 79. minutě. Do vedení se svěřenci Xabiho Alonsa dostali v 18. minutě, když se obránce Van den Berg snažil skluzem zneškodnit šanci hostů, ale místo toho si míč srazil do vlastní sítě. V 59. minutě zvýšil na 2:0 z přímého kopu Grimaldo a o šest minut později přidal třetí trefu Leverkusenu Hofmann.
„Nebyla to taková paráda jako v předchozích pěti zápasech, ale to nám může být jedno. Odehráli jsme dobré utkání a odvezli si domů tři body. Každý den tvrdě a pečlivě pracujeme, takže to pro mě není žádné překvapení,“ řekl švýcarský záložník Granit Xhaka, který přišel do Leverkusenu v létě z Arsenalu.
Lipsko, které minulý měsíc porazilo Bayern 3:0 v německém Superpoháru, v prvním poločase udeřilo dvakrát během šesti minut. Nejprve ve 20. minutě zakončil brejk Openda a krátce po něm zvýšil Lukeba, jenž využil Ulreichova zaváhání po rohu.
Bayern v 57. minutě snížil z penalty nařízené za ruku zásluhou Kanea, který dal po příchodu z Tottenhamu osmý gól v sezoně. Pouze Erling Haaland dokázal v úvodních šesti bundesligových zápasech vstřelit více branek, a to devět. Na konečných 2:2 vyrovnal v 70. minutě zblízka Sané.
Mönchengladbach v Bochumi zvítězil 3:1 po dvou brankách Pléy a jednom zásahu Neuhause a připsal si první tříbodový zisk. Za domácí se trefil Losilla. Útočník Borussie Tomáš Čvančara, který vynechal předchozí zápas kvůli zranění stehna, nahradil v 64. minutě Siebatcheua. K dosavadním třem bundesligovým gólům další nepřidal.
Wolfsburg po dvou gólech Winda porazil doma Frankfurt 2:0, hosté dohrávali od 59. minuty bez vyloučeného Götzeho. Václav Černý nastoupil až v 90. minutě.
Stuttgart zvítězil v Kolíně nad Rýnem 2:0 díky dvěma brankám Undava, který v týmu hostuje z Brightonu, a je na druhém místě bod za Leverkusenem.
Heidenheim si připsal historicky druhou výhru v bundeslize, brankou Besteho doma zdolal Union Berlín 1:0. Hosté prohráli čtvrtý ligový zápas v řadě, mezitím utrpěli porážku také v Lize mistrů. Alex Král odehrál v záloze Unionu celé utkání.
Výsledky 6. kola Bundesligy:
Bochum - Mönchengladbach 1:3
Branky: 68. Losilla - 37. a 45.+3 Pléa, 27. Neuhas
Heidenheim - Union Berlín 1:0
Branka: 59. Beste
Kolín nad Rýnem - Stuttgart 0:2 (68. a 88. Undav)
Mohuč - Leverkusen 0:3
Branky:18. vlastní Van den Berg, 59. Grimaldo, 65. Hofmann
Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 2:0
Branky: 31. a 85. Wind
Lipsko - Bayern Mnichov 2:2
Branky: 20. Openda, 26. Lukeba - 56. Kane z pen., 70. Sané
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 34 | 90 | |
2 | ![]() | 34 | 73 | |
3 | ![]() | 34 | 72 | |
4 | ![]() | 34 | 65 | |
5 | ![]() | 34 | 63 | |
6 | ![]() | 34 | 47 | |
7 | ![]() | 34 | 46 | |
8 | ![]() | 34 | 42 | |
9 | ![]() | 34 | 42 | |
10 | ![]() | 34 | 42 | |
11 | ![]() | 34 | 39 | |
12 | ![]() | 34 | 37 | |
13 | ![]() | 34 | 35 | |
14 | ![]() | 34 | 34 | |
15 | ![]() | 34 | 33 | |
16 | ![]() | 34 | 33 | |
17 | ![]() | 34 | 27 | |
18 | ![]() | 34 | 17 |
- Liga mistrů
- Evropská liga
- Konferenční liga
- Baráž o Bundesligu
- Sestup