13. listopadu 2014 • 12:43

Dobrák Srna: Dětem do Doněcku poslal dvacet tun mandarinek

Autor:
Reklama
Srna daroval dětem v Doněcku tuny mandarinek
TOP VIDEA
AS Řím byl asi zvyklý na jiné podmínky, řekl o výkonu Italů Kovařík AS Řím byl asi zvyklý na jiné podmínky, řekl o výkonu Italů Kovařík
Vrba vyslal vzkaz italským policistům: Děkuji, že jsme v Římě platili pokutu Vrba vyslal vzkaz italským policistům: Děkuji, že jsme v Římě platili pokutu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Klobouk dolů, potlesk na otevřené scéně... Kapitán Šachťaru Darijo Srna předvedl, že má srdce na pravém místě. Studentům do Doněcku, který v posledních měsících sužuje válka, poslal dvacet tun mandarinek. Bohatá nadílka v pohodě vystačí všem žákům základních škol v tomto městě.Srna se narodil ve městě Metković, ležícím v jižním Chorvatsku, které je známé především díky pěstování mandarinek. A právě dvacet tun tohoto ovoce nedávno koupil reprezentační obránce, který navléká kapitánskou pásku nejen v ukrajinském klubu, ale rovněž v chorvatském národním týmu.

Za své náklady zajistil nákladní vozidla, která zakoupený materiál dovezla přímo do Doněcku. Do konce týdne dostane mandarinky všech 23 143 žáků, kteří studují na základních školách v tomto ukrajinském městě. Každé dítě ještě jako bonus obdrží kartičku s fotografií štědrého fotbalisty.

V mládí si samotný Srna také prožil hrůzné momenty války. V roce 1991 se totiž Chorvatsko odtrhlo od komunistické Jugoslávie a čtyři roky bojovalo za nezávislost. „Také jsem si prošel obdobím, kdy jsem potřeboval pomoci. V Doněcku se ke mně zachovali skvěle a tohle je jen malý dárek, kterým to chci splatit,“ řekl 32letý fotbalista chorvatskému deníku Vecernji List.

Obránce s vytříbenou kopací technikou už obléká dres Šachťaru jedenáct let. V současné době však hraje klub z bezpečnostních důvodů své domácí zápasy ve Lvově, který je od válkou postiženého Doněcku vzdálen asi 1200 kilometrů. Svým činem se Srna připojil k projektu Pomozme dětem, který organizuje charitativní centrum Rinata Akhmetova. „Mandarinky jsou darem z mého srdce a duše,“ dodal vzorný Chorvat.

Témata:  sport, fotbal, ukrajina, doněck, Srna
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze