Strach o Casillase, brankář měl na tréninku infarkt. Vše ok, vzkázal | iSport.cz
1. května 2019 • 22:01

Strach o Casillase, brankář měl na tréninku infarkt. Vše ok, vzkázal

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Postoupí Bohemians? Má cenu sázet proti Spartě a Plzni?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Strach o Ikera Casillase (37)! Zkušený španělský brankář, který momentálně obléká dres Porta, skončil v nemocnici. Během tréninku aktuálně druhého celku portugalské ligy ho postihla lehčí srdeční příhoda. "Casillas je v pořádku a stabilizovaný. Jeho srdeční problém je vyřešen," uvedlo Porto na svém webu.Casillas nedávno podepsal s Portem novou smlouvu na příští sezonu s opcí. "Jsem přesvědčen, že to není poslední smlouva s námi," řekl v březnu šéf klubu Jorge Pinto da Costa.

Casillas přišel do Porta v roce 2015 z Realu Madrid, s kterým vyhrál pětkrát španělskou ligu a třikrát Ligu mistrů. Portu pomohl v minulé sezoně získat ligový titul a Superpohár. Se španělskou reprezentací ovládl mistrovství světa v roce 2010 a Euro v letech 2008 a 2012. Za národní tým nastoupil ve 167 zápasech a je španělským rekordmanem. Pětkrát byl vyhlášen nejlepším brankářem světa.

Portu bude chybět v závěru ligové soutěže, v níž jsou obhájci titulu tři kola před koncem druzí o dva body za Benfikou Lisabon.

"Všechno je tady pod kontrolou. Byl to velký strach, ale teď se cítím silný. Mnohokrát všem děkuji za vzkazy a projevenou podporu," napsal na twitteru Casillas, který k příspěvku připojil i svoji fotku z lůžka se zdviženým palcem.

Na nepříjemnou událost reagovala hned po jejím oznámení řada známých sportovců i týmů. Všichni přejí španělské legendě brzké uzdravení. „Real Madrid chce vyslovit veškerou svou podporu milovanému kapitánovi Ikeru Casillasovi. Během své profesionální kariéry nás naučil překonávat ty nejtěžší překážky a výzvy, čímž pomohl k růstu slávy našeho klubu. Naučil nás, že vzdávat se nezapadá do filozofie života a mnohokrát dokázal, že čím těžší výzva před ním je, tím je silnější a o to více chce dosáhnout vítězství. Věříme, že svého věčného kapitána co nejdříve uvidíme zase na hřišti,“ uvedl na svém webu Real Madrid.

"Posílám velké objetí v tuto těžkou chvíli. Drž se Ikere," napsal na svém Twitteru Rafael Nadal. "Ať jsi zase brzy v pořádku," uvedl Gareth Bale. "Jsem v šoku. Doufám kamaráde, že jsi v pořádku," reagoval brankář Leicesteru Kasper Schmeichel. "Posíláme mnoho lásky z Říma," uvedlo AS Řím. S přáním brzkého uzdravení přišly i další týmy, jako například Chelsea, Valencie atd. 

Zkušený brankář Iker Casillas, který řadu let působil v Realu Madrid a aktuálně obléká dres Porta, prodělal na tréninku lehký infarkt
Zkušený brankář Iker Casillas, který řadu let působil v Realu Madrid a aktuálně obléká dres Porta, prodělal na tréninku lehký infarkt

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud