Belgie pořád čeká. Rozhodnutí o osudu tamní ligy se zase odložilo | iSport.cz
26. dubna 2020 • 20:20

Belgie pořád čeká. Rozhodnutí o osudu tamní ligy se zase odložilo

Autor: ČTK, krm
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparťanské legendy přišly popřát Jiřímu Novotnému k padesátinám
Sestry Plíškovy ve dvojrozhovoru: Nelezou si na nervy? Co nutí Kristýnu dělat její přítel?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Definitivní rozhodnutí o osudu sezony belgické fotbalové ligy se znovu odkládá. Na valné hromadě profesionálních klubů se o ukončení ročníku mělo hlasovat v pondělí, ale poté, co v pátek vláda nedala jasné stanovisko ohledně opatření v boji proti šíření nemoci covid-19, chtějí kluby s verdiktem počkat.Podle mluvčího Pro League se o předčasném ukončení či pokusu o dohrání soutěže bude hlasovat až poté, co vláda jasně stanoví podmínky konání sportovních akcí. Verdikt by tak měl padnout nejdříve 4. května.

Zapojte se do nových diskuzí na iSport.cz>>>

Vedení nejvyšší soutěže doporučilo ukončit belgickou ligu koncem března kolo před koncem základní části s tím, že titul bude udělen Bruggám, kde působí i český reprezentační útočník Michael Krmenčík . Verdikt musí formálně schválit valná hromada 24 klubů z první a druhé ligy, ale její zasedání bylo už několikrát odloženo.

Původně se měli zástupci klubů sejít 15. dubna. Po ostré kritice ze strany UEFA, která pohrozila, že Belgii by předčasné ukončení ligy mohlo připravit o místa v příštím ročníku evropských pohárů, bylo jednání posunuto nejprve na tento pátek a poté na pondělí, protože se čekalo na pokyny vlády.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Titulní strana, deník Sport, 26. dubnaTitulní strana, deník Sport, 26. dubnaFoto Sport

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud