Skvělý Černý v Nizozemsku! Dal gól i přihrával, další trefu vzal VAR

Autor: ČTK, adl
2
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Český fotbalista Václav Černý se v nizozemské lize trefil v druhém utkání po sobě a pomohl Twente Enschede k výhře 3:1 nad Groningenem. Vítězný tým se po úspěchu v předehrávce 3. kola posunul se sedmi body do čela neúplné tabulky.

Dvaadvacetiletý Černý se v nedělním duelu s Feyenoordem trefil v nizozemské lize po dlouhých čtyřech letech a v pátek své konto rozšířil.

První gól ve 13. minutě mu rozhodčí po kontrole u videa kvůli ofsajdu neuznal, ve 22. minutě už ale o jeho brance nebylo pochyb. Český útočník se po rychlém brejku a přihrávce Brazilce Danila trefil po zemi k tyči. Čtvrt hodiny nato navíc Černý asistenci Danilovi oplatil a vybídl ho ke zvýšení.

Hosté sice krátce po přestávce snížili, ale dvě minuty před koncem Švéd Alexander Jeremejeff stanovil konečné skóre 3:1. Černý, jenž v Twente hostuje z Utrechtu, šel ze hřiště po hodině hry.