Boca se loučila s Maradonou: v opuštěné lóži jen dcera v slzách | iSport.cz
30. listopadu 2020 • 09:35

Boca se loučila s Maradonou: v opuštěné lóži jen dcera v slzách

Autor: ČTK, pav
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
RENTGEN: Plzeň nehraje ve sprintu. Co dál by měla zlepšit?
Slavia - Olomouc: Mandous chytil penaltu Kuchtovi, ten ale dorazil do sítě! 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hold zesnulé legendě Diegu Maradonovi vzdal v neděli také fotbalový klub Boca Juniors v jeho rodné Argentině. Domácí hráči měli všichni dres s Maradonovou jmenovkou a po vstřelení gólu se shromáždili před lóží, kde tentokrát seděla jen jeho nejstarší dcera Dalma. V hledišti stadionu La Bombonera byly obří transparenty i vlajky na Maradonovu počest.Mistr světa z roku 1986 hrál za Bocu Juniors ve dvou obdobích: v letech 1981-82, přičemž v prvním roce s ním slavil titul, a pak po návratu z Evropy na sklonku kariéry v letech 1995 až 1997. Krátce nosil dres i nedělního soupeře Newell's Old Boys. Hráči Bocy zvítězili 2:0 a po vstřelení gólu dlouho aplaudovali před lóží, v níž byla jen plačící Dalma.

VIP lóže Diega Maradony zůstala rozsvícená, ale už bohužel navždy prázdná
VIP lóže Diega Maradony zůstala rozsvícená, ale už bohužel navždy prázdná

Kvůli koronaviru byly tribuny bez diváků, ale prázdnotu ochozů zaplnily obří transparenty. Jeden z nich měl uprostřed velké srdce a právě Maradona ho před téměř 30 lety fanouškům Bocy daroval. V poločase zhasla světla a osvětleny zůstaly jen nápisy Zlaté dítě, Věčný Diego, rok jeho narození (1960) a symbol nekonečna, tedy stejné jako například při nedělním utkání Neapole v italské lize.

Maradona zemřel ve středu na infarkt, bylo mu 60 let. Vzpomínkové ceremoniály provázely řadu zápasů na celém světě včetně sobotního programu v argentinské lize, která byla přejmenována na Copa Diego Maradona (Pohár Diega Maradony).

Kubík o Maradonovi: Jsem smutný. Ve své době byl nejlepší

ANKETA redaktorů Sportu o Maradonovi: Úkaz, z dnešních hráčů se mu vyrovná jen Messi

Pět největších momentů Maradonovy kariéry: Sólo století, Boží ruka i dopingová aféra

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud