Černý zazářil za Twente! Dva góly a asistence, první trefy od října

Autor: ČTK, pav
3
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Útočník Václav Černý se v 15. kole nizozemské ligy podílel dvěma góly a asistencí na výhře Twente Enschede 4:1 v Emmenu. Třiadvacetiletý fotbalový reprezentant se trefil popáté v ligovém ročníku a poprvé od 31. října.

Příbramský odchovanec otevřel skóre v 16. minutě, kdy se trefil zblízka. Bývalý hráč Ajaxu Amsterodam a Utrechtu se v lize prosadil po sedmi zápasech. V 33. minutě se po jeho přihrávce zapsal mezi střelce Queensy Menig. Do konce úvodního dějství přidali hosté třetí zásah. Domácí po přestávce snížili, jenže poslední slovo měl v 63. minutě opět Černý.

Twente se bodově dotáhlo na pátý Alkmaar, který odehrál o zápas méně.