15. června 2017 • 04:20

Hráli Ligu mistrů, teď jsou na odpis. V Košicích smutní i bývalý sparťan

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
LIGOVÉ STŘIHY: Čermák má potenciál. Může hrát jako Hušbauer nebo Stanciu LIGOVÉ STŘIHY: Čermák má potenciál. Může hrát jako Hušbauer nebo Stanciu
Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale? Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na Slovensku patřil mezi tradiční fotbalové bašty. Nyní se řeší, jaká budoucnost čeká košický klub poté, co si v uplynulé sezoně vybojoval postup do první ligy. Přežije, nebo skončí? Vedení tento týden nejdřív ohlásilo krach s tím, že kromě áčka skončí i všechny mládežnické týmy. Tedy kompletní vymazání z fotbalové mapy. Nakonec však přihlášku do nejvyšší soutěže podalo, není však jisté, zda obdrží potřebnou licenci.V 90. letech byl košický fotbal na vrcholu. MFK Košice vybojoval dva tituly a jako první slovenský zástupce se dostal do Ligy mistrů, ačkoliv v ní se zapsal šesti porážkami v nabité skupině s Manchesterem United, Juventusem Turín a Feyenoordem Rotterdam.

Úspěšnou éru vystřídaly skromnější časy, klub spadl až do třetí ligy, přišel zánik, obnova, návrat do nejvyšší soutěže a zase pád o patro níž. Z turbulencí nevyletěli v Košicích (už pod názvem VSS Košice) ani po čerstvém postupu mezi elitu.

„Přicházím ze setkání s majiteli klubu. Oznámili nám, že si trenéři i hráči mají hledat nové působiště,“ hlásil trenér Jozef Majoroš. Podobně smutný byl z nepříznivého konce také český brankář Jakub Kotěra, který před Košicemi působil ve Spartě či Pardubicích. „Dost mě mrzí, že to dopadlo v tom nejhorším scénáři. Je smutný, že klub s takovou historií, herní formou a hráčskou perspektivou úplně zmizí z fotbalového prostředí,“ napsal Kotěra na Facebooku.

Nemáme několik let žádné sponzory, řekl prezident klubu

Prezident klubu Blažej Podolák v prohlášení na klubových stránkách vykreslil kritickou situaci bez příkras. „Naše finanční možnosti jsou omezené, když už několik roků nemáme žádné sponzory,“ sdělil bez okolků. Za fatální označil neúspěchy spojené se sestupy dorosteneckých týmů, po nichž klub ztratí statut Útvaru talentované mládeže a nárok na dotace ve výši 300 tisíc eur. „Je takřka nemožné udržet 480 kmenových hráčů, když přijdete o takové finanční prostředky.“

Takže opravdu konec? Ještě přišla zpráva, která všechny překvapila. Košice podaly přihlášku do nejvyšší soutěže, což potvrdil ředitel Unie ligových klubů Michal Mertinyák. „Ještě to s koncem fotbalu v Košicích není tak horké,“ naznačil také trenér slovenské reprezentace Ján Kozák, který tým z východu země v minulosti vedl. Všechno však v případě Košic nasvědčuje opaku…

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze