Lídr druhé slovenské ligy se bouří kvůli nesestupům: Dehonestující rozhodnutí | iSport.cz
25. května 2020 • 14:23

Lídr druhé slovenské ligy se bouří kvůli nesestupům: Dehonestující rozhodnutí

Autor: ČTK, apr
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bohemians - Mladá Boleslav: Jindřišek znovu probouzí Ďolíček skvělým trestňákem, 2:1!
Bohemians - Mladá Boleslav: Klíma zpražil Ďolíček, 1:1! Ofsajd to podle VAR nebyl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedení druholigové Banské Bystrice ostře kritizuje rozhodnutí Unie ligových klubů (ULK) dohrát sezonu nejvyšší slovenské fotbalové soutěže bez sestupujícího. Lídr tabulky se cítí být podveden a zesměšněn a zvažuje právní kroky.Slovenské kluby na pátečním prezidiu odhlasovaly, že Fortuna liga, která byla v březnu přerušena kvůli koronavirové pandemii, se znovu rozběhne v sobotu 13. června. Odehrát se má ale jen polovina z deseti kol nadstavby a nikdo nesestoupí.

„Vypočítavost zachraňujících se klubů v první lize překonala všechny konferencí schválené normy, soutěžní pořádek a sportovní etiku. Více než desetiměsíční úctyhodná snaha funkcionářů a hráčů byla dehonestována...,“ uvedla Dukla Banská Bystrica na svém webu.

Za lepší příklad uvedla situaci v sousedním Maďarsku, kde první dva kluby z druhé fotbalové ligy budou v následující sezoně zařazeny do nejvyšší soutěže.

„Vedení klubu momentálně zvažuje právní kroky iniciované z důvodu náhrady škody, jelikož sponzoři i klub samotný investoval do probíhající sezony nemalé finanční prostředky, které lidi od stolu nasměrovali rovnou na skládku,“ stojí v prohlášení Dukly.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud