Barcelona brala těsnou výhru 1:0 v Málaze, Betis doma padl

0
Fantastický Priskeho trojzubec, nové Bazaly, nastoupí Preciado do derby?
Nahlédněte do kabiny Třince: kdo sbírá auta a kdo by mohl být ekonom. Kacetl je...

Fotbalisté Barcelony bez zraněného Lionela Messiho zdolali v 2. kole španělské ligy Málagu 1:0. Nejlepší hráč světa nenastoupil kvůli zranění stehenního svalu, které si způsobil v utkání španělského Superpoháru proti Atléticu Madrid. Soupeř Jablonce v Evropské lize, tým Betisu, prohrál v neděli s Celtou Vigo 1:2.

V základní sestavě katalánského mužstva nebyla ani další hvězda Brazilec Neymar, který se dostal na hřiště v 63. minutě, kdy vystřídal Pedra. O osudu utkání rozhodl další Brazilec Adriano, jehož střelu z dálky k pravé tyči nestihl gólman Caballero zneškodnit.

Barcelona tak po druhém kole zůstává jediným týmem, který ještě v novém ročníku španělské ligy neinkasoval.

Debaklem 0:5 skončilo vystoupení fotbalistů Vallecana na půdě Atlética Madrid. Tým z hlavního města vedl již po 35 minutách o tři branky. Střelecký účet zápasu otevřel po rohovém kopu hlavou záložník Raúl García, za tři minuty pak druhou branku Atlética přidal Diego Costa. Do přestávky se pak stihl trefit ještě turecký reprezentant Arda Turan.

Devět minut po změně stran zvýšil na 4:0 Tiago a poslední branku zápasu obstaral svou druhou trefou večera opět García. Atléticu tak patří v neúplné tabulce druhé místo za vedoucí Barcelonou, za kterou zaostává pouze vinou horšího skóre.

Fotbalisté Celty Vigo ukázali recept Jablonci, jak uspět na půdě Realu Betis. Vyhráli na jeho hřišti 2:1. Tenhle výsledek by Jablonci stačil na prodloužení, protože v Evropské lize prohrál úvodní duel play off právě 1:2. Betis prohrával se Celtou Vigo už 0:2, až v poslední minutě snížil Castro.

Hosté: 44. Adriano

Domácí: Caballero – Angeleri, Antunes, Sergio Sánchez, Gámez – Camacho (76. S. Fernández), Tissone, Darder – Olinga (77. Morales), Santa Cruz, Pawlowski (63. Eliseu)

Hosté: Valdés – Adriano (46. Dani Alves), Piqué, Mascherano, Alba – Xavi, Song, Iniesta (83. Roberto) – A. Sánchez, Fábregas, Pedro (63. Neymar)

Betis - Celta Vigo 1:2
Branky: 90. Castro - 67. Charles, 74. Nolito.

Fotbalisté Barcelony si v neděli večer pořádně oddechli. V Málaze vyhráli těsně 1:0