Barcelona s Realem mají na čele La Ligy stejně bodů. Atlético ztratilo | iSport.cz
23. listopadu 2019 • 22:00

Barcelona s Realem mají na čele La Ligy stejně bodů. Atlético ztratilo

Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola
Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři

Fotbalisté Barcelony i Realu Madrid ve 14. kole španělské ligy po obratu skóre vyhráli a v čele tabulky mají shodně 28 bodů. Na třetím místě je s tříbodovým odstupem Atlético Madrid, které pouze remizovalo 1:1 s šestou Granadou.

Barcelona si poradila 2:1 s posledním Leganés. Katalánci prohrávali od 12. minuty po zásahu Jussifa Nasjrího a domácí, kteří v dosavadním průběhu sezony vyhráli jen jednou, drželi vedení až do 53. minuty. Pak se o vyrovnání postaral Luis Suárez a devět minut před koncem rozhodl o výhře favorita Arturo Vidal.

Také Real musel otáčet skóre a nakonec si doma se San Sebastianem poradil 3:1. Hosté se ujali vedení už ve druhé minutě zásluhou Williana Josého. V 37. minutě ale desátým gólem v sezoně vyrovnal nejlepší střelec ligy Karim Benzema a krátce po přestávce rozhodli Federico Valverde a Luka Modrič.

Atlético sice natáhlo sérii bez porážky na deset zápasů, ale z toho už posedmé remizovalo. Hosté z Madridu se po hodině hry ujali vedení díky Renanu Lodimu, ale za domácí chvíli na to srovnal Germán Sánchez. Atlético ztrácí na vedoucí dvojici tři body, ale Barcelona i Real mají odložené Clásico k dobru.