20. listopadu 2021 • 23:02

Vítězná premiéra pro Xaviho. Mladá Barcelona vyhrála derby díky penaltě

0
SESTŘIH: Česko - Švédsko 7:3. Nároďák se porve o zlato, finále po 14 letech!
Famózní Nečas zničil Švédy čtyřmi body! Podívejte se, jak tlačil Čechy do finále

Trenér Xavi má za sebou vítěznou premiéru na lavičce fotbalové Barcelony, jeho tým si poradil ve španělské lize v městském derby 1:0 s Espaňolem. Sevilla ve 14. kole pouze remizovala 2:2 s Alavésem, přesto se posunula o skóre do čela před San Sebastian. Osamostatnit se na prvním místě může Real Madrid, pokud zvládne nedělní duel v Granadě. Mistrovské Atlético Madrid doma udolalo 1:0 Pamplonu, jediný gól vstřelil stoper Felipe.

Xavi vsadil i kvůli velké marodce na omlazenou sestavu, ligový debut v základní sestavě si odbyl sedmnáctiletý Ilias Akhomach. „Blaugranas“ v prvním poločase vyslali na soupeřovu branku 11 střel, nejvíc v sezoně, prosadil se ale až po změně stran z penalty Depay.

Barcelona se výhrou posunula na šesté místo a ukončila čtyřzápasové čekání na tříbodový zisk. Espaňol se drží ve středu tabulky.

Sevilla doma s Alavésem dvakrát prohrávala, nakonec ale uhájila šestizápasovou ligovou neporazitelnost. Ve druhé minutě se po rohovém kopu dostal míč k Ivanu Rakitičovi a ten ho nekompromisně poslal do sítě.

Třiatřicetiletý záložník dal 55. branku v La Lize a dorovnal v tomto ohledu krajana Alena Peternace. Z chorvatských hráčů má lepší bilanci už jen někdejší kanonýr Sevilly a Realu Madrid Davor Šuker (113 gólů).

Atlético v úvodních šesti domácích zápasech hned třikrát remizovalo, další ztrátu ale nakonec nepřipustilo. V 87. minutě si Felipe naskočil na rohový kop a hlavou přesně zakončil. Obhájci titulu jsou čtvrtí, na čelo ztrácí dva body. Pamplona je devátá.

Španělská fotbalová liga - 14. kolo

Vigo - Villarreal 1:1
Branky: 72. Méndez - 27. A. Moreno

FC Sevilla - Alavés 2:2
Branky: 38. Ocampos, 90.+2 Rakitič - 5. Laguardia, 45.+7 Joselu z pen.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.