Supertalent z Norska. Trénuje s velkokluby, má až 30 nabídek | iSport.cz
13. prosince 2014 • 04:57

Supertalent z Norska. Trénuje s velkokluby, má až 30 nabídek

Autor:
TOP VIDEA
Teplice - Mladá Boleslav: Komličenko po faulu Hoška proměnil penaltu Teplice - Mladá Boleslav: Komličenko po faulu Hoška proměnil penaltu
ODEZŘENO: Doležal jako Bolek Polívka a zdrcený vyloučený Jeřábek v Edenu ODEZŘENO: Doležal jako Bolek Polívka a zdrcený vyloučený Jeřábek v Edenu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výkony Martina Ödegaarda v roce 2014 vyvolaly zájem po celé Evropě. Norský fotbalový zázrak, který v prosinci oslaví teprve šestnácté narozeniny, momentálně objíždí tréninková centra nejslavnějších klubů. Záložník Strömsgodsetu se stal nejmladším hráčem, který zasáhl do evropské kvalifikace a rozhoduje se, s kým spojí svou fotbalovou budoucnost.Kluby na něj stojí frontu. Španělský deník AS uvádí, že v Evropě existuje okolo třiceti klubů, které by rády největší talent norské kopané získaly. Martin Ödegaard tak navštěvuje jednu slavnou adresu za druhou a spolu s rodiči a agenty zjištuje, co bude pro jeho další vývoj nejlepší.

Ödegaard strávil dva dny v Mnichově, kde trénoval s hráči Bayernu pod taktovkou přísného Pepa Guardioly. Vyzkoušel si i metody Brendana Rodgerse v Liverpoolu, v lednu plánuje návštěvu centra Ajaxu.

Bayern, Real, Liverpool, Barcelona, Dortmund a mnozí další mu nabízejí lukrativní kontrakty, chtějí, aby svůj talent rozbalil právě v jejich dresu. Málokterý hráč v jeho věku má takové výsadní postavení, aby si vybíral mezi takovými prestižními adresami. Stylem bývá přirovnávám k Lionelu Messim, velkému fotbalovému vzoru.

Mimořádný talent z Norska na podzim také zasáhl do evropské kvalifikace, v 15 letech a 300 dnech se stal nejmladším hráčem v historii a překonal evropský rekord Islanďana Sigurdura Jónssona z roku 1983.

Jeho tatínek se ale stále nerozhodl, zda už nastal čas pro to, aby opustil norský Strömsgodset, kde pravidelně nastupuje v nejvyšší dospělé soutěži. Během této sezony odehrál 23 utkání, což je velice slušná porce.

Martin Ödegaard, velký talent z Norska, na tréninku Liverpoolu
Martin Ödegaard, velký talent z Norska, na tréninku Liverpoolu

Témata:  sport, fotbal, Odegaard, Norsko
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud