24. února 2017 • 18:13

Tohle umí další kouzelné dítě Barcelony: z gólu po úžasném sólu je hit

Autor:
Jordi Mboula oslavuje gól
TOP VIDEA
Baráž? Je to pro mě motivace dál trénovat a nekončit, prohlašuje Jágr Baráž? Je to pro mě motivace dál trénovat a nekončit, prohlašuje Jágr
Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Lionel Messi, Xavi, Andrés Iniesta… to je jen hrstka fotbalistů, které si vychovala Barcelona. Zdá se, že v La Masii, jak se její slavná akademie nazývá, vybrušují další diamant. Je mu 17 let a nese jméno Jordi Mboula. Mladičky Španěl s konžskými kořeny se naposledy blýskl v zápase juniorské Ligy mistrů proti Borussii Dortmund. Série úchvatných kliček s následnou umístěnou střelou se stala hitem na internetu.Akce začala na půli hřiště, kde Mboula převzal míč. Nejprve elegantní zidanovkou „poslal na párek“ jednoho z protihráčů. Dlouho se nerozpakoval a s míčem si to namířil do pokutového území. Zostuzenému mladíkovi Borussie se jej sice následně podařilo dohnat. Stalo se tak ale až v pokutovém území, kde na španělského rychlíka číhal další obránce.

S dortmundským blokem si talentovaný hráč nedělal těžkou hlavu a pohotovou přehazovačkou se prosmekl mezi oběma bránícími hráči. Rázem tak byl před brankářem Bansenem sám. Průnik zakončil ve velkém stylu, kdy znovu potvrdil svůj um a přesnou střelou ke vzdálenější tyči upravil skóre na konečných 4:1.

VIDEO: Překrásná Mboulova akce zakončená gólem

Stadion byl jako u vytržení, podobně jako spoluhráči, kteří ho při oslavě gólu v rohu hřiště doslova zasypali svými těly.

Pro styl hry je Mboula ve své vlasti přirovnáván k Thierrymu Henrymu. Také už si vysloužil přezdívku „Titi“ vycházející z křestního jména francouzského kanonýra. Fanoušky navíc napadla spojitost s dalším velkým jménem. V roce 1996 tehdy dvacetiletý brazilský střelec Ronaldo předvedl obdobnou parádu, když stejně jako barcelonský talent „vykoupal“ hned několik protihráčů v zápase s Compostelou. 

VIDEO: Brazilec Ronaldo a jeho sólo v zápase s Compostelou (1996) 

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze