Kdo má tetování, trpí. Fotbalisté Číny doplácí na rozhodnutí svazu | iSport.cz
18. ledna 2019 • 21:34

Kdo má tetování, trpí. Fotbalisté Číny doplácí na rozhodnutí svazu

Autor: roc
TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4 Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Asijští fotbaloví fanoušci momentálně neřeší prakticky nic jiného než probíhající tamní šampionát. Mezi nejsledovanější národní týmy patří Čína, jejíž hráči zaujali nejen svými výkony, ale také netradičním vzhledem. Někteří reprezentanti musí v ohromném vedru, které v dějišti turnaje panuje, nosit pod dresem triko s dlouhými rukávy. Za všechno může tetování.Čínský fotbal pomalu ale jistě vzkvétá. Nadšení a movití fanoušci nejpopulárnějšího kolektivního sportu v posledních letech začali pumpovat do tamního fotbalu stovky milionů, do nejvyšší soutěže přivádějí hvězdné hráče z evropského kontinentu. Fotbalisté, kteří dostanou nabídku, si díky přestupu přijdou na velké peníze.

Zraky příznivců i funkcionářů se upírají také na reprezentační mužstvo. Čína se díky zvládnuté kvalifikaci dostala na Asijský pohár, kde si po vítězstvích nad Kyrgyzstánem a Filipínami zajistila druhé místo ve skupině a postup do osmifinále. V něm vyzve výběr Thajska.

Zvládnout klíčový souboj však nebude pro svěřence italského trenéra Marcella Lippiho vůbec jednoduché. Jeho hráči na šampionátu, který podruhé v historii hostí Spojené arabské emiráty, bojují s velkým vedrem. Na rozdíl od ostatních týmů musí někteří z nich nastupovat s dlouhými rukávy.

Důvod? Vedení čínského fotbalu v uplynulém roce zavedlo pro domácí soutěž zákaz tetování. Každý plejer, jenž má „ozdobené“ tělo, musí kromě dresu nosit další kusy oblečení, aby tetování zakryl. A zmíněné pravidlo už platí také pro reprezentaci. Třeba takový kapitán Zheng Zhi se tak musí v třicetistupňových teplotách, jež v dějišti turnaje panují, na hřišti pořádně zapotit.

Ačkoli se toto nařízení zdá většina čínských fanoušků naprosto nesmyslné, jeho tvůrci si od něj hodně slibují. Potetovaní hráči podle nich působí na veřejnost negativně a zamezením dalších výtvorů na jejich těle by mělo dojít k lepšímu vnímání fotbalu a příchodu nových hráčů do mládežnických akademií.

Reprezentanti Číny oslavují branku
Reprezentanti Číny oslavují branku

 
Články odjinud


Články odjinud