Kdo má tetování, trpí. Fotbalisté Číny doplácí na rozhodnutí svazu | iSport.cz
18. ledna 2019 • 21:34

Kdo má tetování, trpí. Fotbalisté Číny doplácí na rozhodnutí svazu

Autor:
TOP VIDEA
Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0! Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0!
Vítkovice - Třinec: Neskutečný obrat! Poslední gól zápasu vstřelil Kovařčík, 3:4 Vítkovice - Třinec: Neskutečný obrat! Poslední gól zápasu vstřelil Kovařčík, 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Asijští fotbaloví fanoušci momentálně neřeší prakticky nic jiného než probíhající tamní šampionát. Mezi nejsledovanější národní týmy patří Čína, jejíž hráči zaujali nejen svými výkony, ale také netradičním vzhledem. Někteří reprezentanti musí v ohromném vedru, které v dějišti turnaje panuje, nosit pod dresem triko s dlouhými rukávy. Za všechno může tetování.Čínský fotbal pomalu ale jistě vzkvétá. Nadšení a movití fanoušci nejpopulárnějšího kolektivního sportu v posledních letech začali pumpovat do tamního fotbalu stovky milionů, do nejvyšší soutěže přivádějí hvězdné hráče z evropského kontinentu. Fotbalisté, kteří dostanou nabídku, si díky přestupu přijdou na velké peníze.

Zraky příznivců i funkcionářů se upírají také na reprezentační mužstvo. Čína se díky zvládnuté kvalifikaci dostala na Asijský pohár, kde si po vítězstvích nad Kyrgyzstánem a Filipínami zajistila druhé místo ve skupině a postup do osmifinále. V něm vyzve výběr Thajska.

Zvládnout klíčový souboj však nebude pro svěřence italského trenéra Marcella Lippiho vůbec jednoduché. Jeho hráči na šampionátu, který podruhé v historii hostí Spojené arabské emiráty, bojují s velkým vedrem. Na rozdíl od ostatních týmů musí někteří z nich nastupovat s dlouhými rukávy.

Důvod? Vedení čínského fotbalu v uplynulém roce zavedlo pro domácí soutěž zákaz tetování. Každý plejer, jenž má „ozdobené“ tělo, musí kromě dresu nosit další kusy oblečení, aby tetování zakryl. A zmíněné pravidlo už platí také pro reprezentaci. Třeba takový kapitán Zheng Zhi se tak musí v třicetistupňových teplotách, jež v dějišti turnaje panují, na hřišti pořádně zapotit.

Ačkoli se toto nařízení zdá většina čínských fanoušků naprosto nesmyslné, jeho tvůrci si od něj hodně slibují. Potetovaní hráči podle nich působí na veřejnost negativně a zamezením dalších výtvorů na jejich těle by mělo dojít k lepšímu vnímání fotbalu a příchodu nových hráčů do mládežnických akademií.

Čínští hráči musí respektovat nařízení svazu
Čínští hráči musí respektovat nařízení svazu

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud