14. prosince 2020 • 11:41

Trenér Houllier (†73) zemřel. Táhl Liverpool, v Anglii vedl tři Čechy

Autor: vmn, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zlín – České Budějovice: Červená karta pro Lukáše Havla v první minutě
Mladá Boleslav - Plzeň: Karafiátovu hlavičku výborně lapil Staněk, chytl i “dorážku”
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velké fotbalové srdce dotlouklo. Francii i fanoušky Liverpoolu nebo Aston Villy tvrdě zasáhla zpráva, že zemřel slavný trenér Gérard Houllier. Zapsal se jako hlavní trenér francouzského národního týmu i Reds, se kterými vyhrál Pohár UEFA a Superpohár. V Premier League vedl také Patrika Bergera, Milana Baroše a Vladimíra Šmicra. Poslední dva jmenované si na sever Anglie přivedl. Podle francouzských médií Houllier zemřel krátce po operace srdce, kterou podstoupil v Paříži. Rodáka z Thérouanne kardiovaskulární problémy trápily dlouhodobě, například v roce 2001 byl během poločasové přestávce zápasu Liverpool - Leeds kvůli srdci převezen do nemocnice.

Bývalý kouč francouzské reprezentace vedl Liverpool v letech 1998 až 2004. S „Reds“ vyhrál v roce 2001 Pohár UEFA, tehdy právě i s českou dvojicí Šmicer a Berger, dále Anglický pohár, dvakrát Ligový pohár, Superpohár UEFA a anglický Superpohár.

Trénoval také v Lyonu a naposledy v Aston Ville, kde skončil v roce 2011.

Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Zemřel PeléFotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud