27. května 2023 • 10:30

Fotbalistky mají smůlu. Ajax odmítl veřejné oslavy kvůli nezdarům mužů

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Ortel za derby. Bořil dostal stopku na čtyři zápasy, Slavia se odvolá. Co Krejčí?
Když se stadion změní ve válečnou zónu: divoké scény z tribun!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalistky Ajaxu Amsterodam se nedočkají veřejných oslav mistrovského titulu. Vedení klubu nabídku starostky odmítlo, neboť se obává chladných reakcí fanoušků po ligových nezdarech mužského týmu. Ten je kolo před koncem v tabulce třetí a po 14 letech mu hrozí neúčast v kvalifikaci o Ligu mistrů.„V klubu teď vzhledem k výsledkům mužů není na oslavy nálada. Pro obraz ženského fotbalu by to nebylo dobré,“ uvedl mluvčí Ajaxu. Podle něj bylo nešťastné i načasování plánovaného pondělního ceremoniálu, poněvadž fotbalistky si zajistily prvenství už před třemi týdny.

Radnice vyjádřila nad rozhodnutím klubu lítost, krok Ajaxu kritizovali také někteří jeho bývalí hráči. Jeden z fanklubů se nicméně pozastavil i nad myšlenkou veřejných oslav ženského titulu. „To by mělo být vyhrazeno pouze prvnímu (mužskému) týmu,“ napsal fanklub s názvem AFCASC.

Fotbalistky Ajaxu Amsterdam oslavují zisk mistrovského titulu
Fotbalistky Ajaxu Amsterdam oslavují zisk mistrovského titulu

Vstoupit do diskuse
1

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Kde sledovat los Evropské ligy v TV?

Články odjinud


Články odjinud