1. prosince 2015 • 13:52

Blíží se pohroma? Realu, Chelsea i Arsenalu hrozí zákaz přestupů

Autor:
Některé fotbalové kluby by mohly mít zakázané přestupy
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání
Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Krutá muka, která prožívala poslední dvě přestupová období fotbalová Barcelona, mohou postihnout i jiné velkokluby. Španělský list Mundo Deportivo přinesl informaci, že FIFA se chystá zakázat transfery Realu Madrid, deník AS seznam doplňuje o Atlétiko, Chelsea, Arsenal i celky z německé a italské ligy.Velké evropské kluby se měly provinit tím samým, za co si momentálně odpykává trest Barcelona. Týká se to článku 19, který podle platných regulí zakazuje mezinárodní transfery hráčů mladších osmnácti let.

FIFA potrestala Barcelonu na základě vyšetřování v letech 2009 až 2013. Klub nesměl dvě přestupová období registrovat posily, sankce vyprší v lednu 2016. Například turecká hvězda Arda Turan už sice patří Barceloně, nastoupit v soutěžním zápase ale může až v novém roce.

Podobný postih hrozí podle španělského listu Mundo Deportivo i Realu Madrid, list AS zmiňuje ještě Atlétiko Madrid, Chelsea, Arsenal a kluby z Německa a Itálie. FIFA údajně už o potrestání rozhodla na konci léta, nicméně zatím žádný verdikt oficiálně neoznámila.

"FIFA v současné chvíli tuto informaci nemůže potvrdit. Probíhají soudní jednání, která jsou důvěrná. Veřejnost může být seznámena až s konečným verdiktem," cituje Mundo Deportivo stanovisko mezinárodní fotbalové organizace, často spojované s korupčními skandály a nekalými praktikami.

Otálením FIFA s oznámením případného trestu vzniká prostor pro různé spekulace. Kluby prý hrají takticky o čas a snaží se uvalení sankcí co nejvíc oddálit. Tresty by mohly platit od léta 2016, týkaly by se i zimy 2017. Kluby by se tak mohly připravit na situaci, že následující dvě přestupová okna nebudou smět přivést žádného nového hráče.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, FIFA, přestupy
 Klasická verze
Mobilní verze