25. prosince 2017 • 19:05

1 % z platu fotbalisty je poklad. Kdo se přidal k Matovi a dává na charitu?

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta
Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vydělávají závratné částky. I jedno procento z platů řady fotbalových hvězd může znamenat obrovskou pomoc pro potřebné. První významnou postavou zapojenou do akce Common Goal (Společný cíl) se už dříve stal záložník Manchesteru United Juan Mata, který odevzdává zdánlivě zanedbatelnou setinu svého platu na charitativní účely. Nyní vyšlo najevo, že tím spustil lavinu. Iniciativa se pochlubila 33 významnými jmény.Cílem Common Goal je podporovat 120 charitativních fotbalových projektů po celém světě. Mata šel příkladem, v United bere 140 tisíc liber týdně (4,7 milionu korun), jeho příspěvek tak činí 1400 liber (téměř 41 tisíc korun). „Co se týká fotbalového světa, vydělávám normální peníze. Ale v porovnání s 99,9% lidmi ve Španělsku jsou to šílené částky,“ posteskl si v srpnu.

Mezi jeho následovníky najdeme známá jména. Třeba obránce Bayernu Mnichov Matse Hummelse. „Měli bychom dělat víc, abychom propojili vzrůstající příjmy z fotbalu a dali jim hlubší rozměr,“ vysvětlil. Z velkých klubů se připojil třeba Giorgio Chiellini, obránce Juventusu Turín, Šindži Kagawa z Dortumundu, nebo brankář Leicesteru Kasper Schmeichel. „Chci, aby si měl lidi pamatovali nejen jako fotbalistu,“ řekl k tomu.

V seznamu přispěvatelů najdeme také řadu známých fotbalistek. Například americká reprezentantka Alex Morganová, která patří mezi vůbec nejznámější tváře na trávnících. „Jak se ženský fotbal rozvíjí, máme já a další hráčky čím dál víc příležitostí využít pro dobro jiných,“ uvedla Morganová působící v týmu Orlando Pride, kterou na Twitteru a Facebooku sleduje přes tři miliony fanoušků.

Z koučů se ozval Julian Nagelsmann, který si udělal jméno v Hoffenheimu. „Rozhlížel jsem se po smysluplném a účinném příspěvku, který bych mohl udělat. Budu se snažit přesvědčit také ostatní, aby se k nám připojili,“ řekl mladý kouč, který má v týmu českého reprezentanta Pavla Kadeřábka.

GALERIE | Podívejte se, kdo už také odezvdává 1 % ze svého platu v rámci projektu Common Goal

Šindži Kagawa patří mezi největší hvězdy bundesligového Dortmundu
Šindži Kagawa patří mezi největší hvězdy bundesligového Dortmundu

 

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze