Vrchlabí nadělovalo 9:0! Říha ml. se vrátil na střídačku Slavie vítězně

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Vrchlabí rozdrtili v předehrávce 26. kola první ligy doma Frýdek-Místek 9:0 a posunuli se ze třetího na druhé místo tabulky bod za vedoucí Jihlavu, která má ale zápas k dobru. Obnovenou premiéru na lavičce Slavie si užil kouč Miloš Říha mladší a Pražané v dohrávce 9. kola zdolali Havířov 4:2.

Vrchlabí dosáhlo už pátého vítězství za sebou a během této série ztratilo jediný bod. Nováček druhé nejvyšší soutěže přesně po dvou minutách vedl 2:0. Po 40 sekundách otevřel skóre Ondřej Machala a potom se prosadil obránce Ondřej Vála.

Ve druhé třetině přidalo Vrchlabí pět branek. Michal Pochobradský stihl hattrick a trefili se také Ján Niko a Pavel Mrňa. Debakl Frýdku-Místku, který počtvrté za sebou nebodoval, dovršili v závěrečné části Ondřej Rohlík a František Formánek. Gólman Oliver Štěpánek udržel poprvé v kariéře v první lize čisté konto.

Říha se vrátil na lavičku Slavie po devíti měsících a nahradil Martina Štrbu, který byl odvolán už 13. ledna. V minulých třech zápasech vedl tým jako hlavní kouč sportovní manažer Jiří Veber. Slavia, které se vrátili do sestavy útočníci Jaroslav Bednář, Petr Vampola i Petr Kafka, vyhrála jediný z uplynulých pěti zápasu.

Pražany dostal do vedení v 11. minutě Daniel Kružík a za 102 sekund získal domácím už dvoubrankový náskok Jiří Doležal. V 18. minutě sice snížil v přesilové hře Jan Maruna, ale v čase 22:47 v oslabení skóroval opět Doležal.

Na konci druhé třetiny dostal Havířov znovu na kontakt Radek Prokeš, ale po 18 sekundách závěrečného dějství pojistil výhru obránce Jan Novák. Slavia se posunula z desátého na deváté místo. Třináctý Havířov si připsal sedmou porážku z posledních osmi zápasů.

Šestá Třebíč vyhrála v dohrávce 17. kola nad nováčkem Kolínem 4:0 a prodloužila svou vítěznou sérii už na šest utkání. V 17. minutě vedla díky brankám Martina Štovíčka, Ladislava Bittnera a Jakuba Malého už 3:0. Po 97 sekundách druhé části proměnil přesilovku Štovíček. Výsledek ještě v závěru dokonal v početní výhodě Matouš Hrubec.

Po dvou prohrách zabraly Litoměřice, vyhrály v dohrávce 1. kola nad poslední Kadaní 7:1 a polepšily si v tabulce z 12. na 11. pozici. Hattrickem se na tom podílel Lukáš Stehlík, po dvou gólech dali Martin Procházka a Matěj Beran. Tři asistence si připsali Jakub Konečný a Tomáš Urban. Za hosty skóroval za stavu 0:5 belgický obránce Cédric Delmarche, který dal ve 23. zápase v první lize premiérovou branku.

1. Kladno 34 21 3 5 5 130:84 74
2. Jihlava 34 18 6 4 6 130:78 70
3. Přerov 34 17 8 2 7 113:81 69
4. Vrchlabí 34 20 2 1 11 127:89 65
5. Poruba 2011 34 18 2 4 10 115:85 62
6. Vsetín 34 18 3 2 11 102:82 62
7. Litoměřice 34 16 5 3 10 128:110 61
8. Třebíč 34 17 1 5 11 103:89 58