Čeští brankáři v KHL zářili! Salák i Furch začali sezonu výhrou 3:1

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Čeští hokejoví brankáři Alexander Salák z Novosibirsku a Dominik Furch z Omsku vychytali na úvod sezony KHL svým týmům výhry. Pro Saláka to byl vydařený návrat po dlouhé pauze, neboť nehrál soutěžní zápas od loňského října, kdy si vážně poranil koleno.

Třicetiletý Salák se podepsal pod výhru Novosibirsku 3:1 nad Spartakem Moskva 33 úspěšnými zákroky. Překonal ho jen ve 23. minutě Vjačeslav Leščenko, jenž snížil na 1:2. Výhru Sibiru pečetil tři minuty před koncem Stěpan Sannikov.

Vítězství 3:1 vychytal také Furch proti Dinamu Riga. Účastník posledních dvou mistrovství světa inkasoval v utkání jako první ve 39. minutě v přesilovce z hole Mikse Indrašise. Avangard však ve třetí třetině třemi góly v rozmezí dvou minut zápas otočil, přičemž dvakrát se trefil švédský mistr světa z Kolína nad Rýnem Dennis Everberg. Sedmadvacetiletý Furch chytil 31 střel.

Úterní výsledky KHL:

Novosibirsk - Spartak Moskva 3:1, Omsk - Dinamo Riga 3:1, Ufa - Vladivostok 3:1.