25. února 2019 • 19:27

Jandačův tým zvládl maraton! Play off KHL začal výhrou v druhém prodloužení

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

První zápas v play off Kontinentální hokejové ligy skončil pro bývalého trenéra české reprezentace Josefa Jandače vítězně, ale až po čtyřech hodinách. Magnitogorsk v úvodním osmifinálovém utkání porazil Ufu 2:1 v druhém prodloužení. Dlouhý duel ukončil krátce před vypršením druhé nastavené dvacetiminutovky Nick Shore.

Kromě Jandače zažil poprvé atmosféru bojů o Gagarinův pohár také útočník Magnitogorsku Michal Bulíř. Český reprezentant, který posílil Metallurg v průběhu sezony z Liberce, prodloužil své čekání na gól či asistenci už na měsíc. Naprázdno vyšel v desátém utkání po sobě.

Debaklem vstoupila do vyřazovací části Kazaň, která obhajuje titul. Tým s nejproduktivnějším českým hráčem Jiřím Sekáčem prohrál 0:6 na ledě Omsku, v jehož brance udržel čisté konto Igor Bobkov. Avangard přestřílel soupeře 42:21.

Obránce Jakub Nakládal přispěl asistencí u třetí branky Jaroslavle k vítězství nad Soči 4:3 v prodloužení.